Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 XI 2021 r.)
Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu
BRACIA i SIOSTRY!
Chrystus, który jest Królem Wszechświata, pragnie, by w naszych sercach panował Boży ład, Boża prawda, Boża sprawiedliwość, a przede wszystkim Boża miłość. Pragnie, byśmy zawsze dawali świadectwo Jego Ewangelii.
Meriam urodziła się w Sudanie. Jej ojciec był muzułmaninem, matka chrześcijanką. Gdy wyszła za mąż za chrześcijanina, sąd jej kraju uznał to małżeństwo za nieważne oraz skazano ją na 100 batów za cudzołóstwo i uwięziono. Wraz z nią uwięziono także jej 20-miesięcznego synka. Odmówiono im też wszelkich kontaktów z ojcem chrześcijaninem. Uznano, że dziecko powinien wychowywać muzułmański dziadek dziecka. Chociaż Meriam twierdziła, że od zawsze była chrześcijanką, prokuratura zażądała, żeby porzuciła chrześcijaństwo i powróciła do islamu. Gdy tego nie uczyniła, skazano ją na śmierć przez powieszenie. Czekając na w więzieniu na wykonanie wyroku cały czas była skuta kajdankami i codziennie recytowano jej Koran. W tym czasie społeczność chrześcijańska prowadziła kampanię na rzecz uwolnienia Meriam. Po jej uwolnieniu najpierw zamieszkała w ambasadzie amerykańskiej. Jej zaś rodzinę brutalnie pobito. Po wyjeździe z kraju, w Rzymie, spotkała się z papieżem Franciszkiem.
Świadectwo prawdzie jest integralnym elementem dojrzałego życia chrześcijańskiego. Dawanie konsekwentnego, odważnego świadectwa w każdym obszarze życia: w rodzinie, w narzeczeństwie, w społeczeństwie – jest obowiązkiem prawdziwego wyznawcy Chrystusa. Wiara powinna być nieustannie potwierdzana w życiu. Takie autentyczne świadectwo przyciąga innych do Kościoła, jak chce tego Synod. Musimy podnieść się z kanapy (Papież). Chrześcijaństwo jest religią świadectwa. W naszym katolicyzmie nie może być znieczulicy. Amen.