Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 XI 2021 r.)

Niedziela, 21 Listopad 2021 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 XI 2021 r.)


  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21 XI 2021 r.)

      Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu

             BRACIA i SIOSTRY!

             Chrystus, który jest Królem Wszechświata, pragnie, by w naszych sercach panował Boży ład, Boża prawda, Boża sprawiedliwość, a przede wszystkim Boża miłość. Pragnie, byśmy zawsze dawali świadectwo Jego Ewangelii.

            Meriam urodziła się w Sudanie. Jej ojciec był muzułmaninem, matka chrześcijanką. Gdy wyszła za mąż za chrześcijanina, sąd jej kraju uznał to małżeństwo za nieważne oraz skazano ją na 100 batów za cudzołóstwo i uwięziono. Wraz z nią uwięziono także jej 20-miesięcznego synka. Odmówiono im też wszelkich kontaktów z ojcem chrześcijaninem. Uznano, że dziecko powinien wychowywać muzułmański dziadek dziecka. Chociaż Meriam twierdziła, że od zawsze była chrześcijanką, prokuratura zażądała, żeby porzuciła chrześcijaństwo i powróciła do islamu.  Gdy tego nie uczyniła, skazano ją na śmierć przez powieszenie. Czekając na w więzieniu na wykonanie wyroku cały czas była skuta kajdankami i  codziennie recytowano jej Koran. W tym czasie społeczność chrześcijańska prowadziła kampanię na rzecz uwolnienia Meriam. Po jej uwolnieniu najpierw zamieszkała w ambasadzie amerykańskiej. Jej zaś rodzinę brutalnie pobito. Po wyjeździe z kraju, w Rzymie, spotkała się z papieżem Franciszkiem.

             Świadectwo prawdzie jest integralnym elementem dojrzałego życia chrześcijańskiego. Dawanie konsekwentnego, odważnego świadectwa w każdym obszarze życia: w rodzinie, w narzeczeństwie, w społeczeństwie jest obowiązkiem prawdziwego wyznawcy Chrystusa. Wiara powinna być nieustannie potwierdzana w życiu. Takie autentyczne świadectwo przyciąga innych do Kościoła, jak chce tego Synod. Musimy podnieść się z kanapy (Papież). Chrześcijaństwo jest religią świadectwa. W naszym katolicyzmie nie może być znieczulicy. Amen.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00