Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą (31 X 2021 r.)

Wtorek, 26 Październik 2021 r.

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą (31 X 2021 r.)

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykła (31 X 2021 r.

1. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte, jak w każdą niedzielę. Po mszy o godz. 10.30 spotkamy się na cmentarzu, by modlić się nad grobami naszych bliskich zmarłych
  2. Dzisiaj po południu lub jutro można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie kościoła, a do 8 listopada codziennie jeden raz za nawiedzenie cmentarza – należy być w stanie łaski uświęcającej.
  3. BIURO PARAFIALNE czynne o godz. 17.00.
  4. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w mszach św. niedzielnych i świątecznych. W tym tygodniu wezmą udział w I-wszym pt. m. i przychodzą po podpis do Indeksu. Podpisy zbierają tylko w naszym kościele. Zaliczenia Małego katechizmu też tylko u naszej pani katechetki bądź u Ks. Prob. Dziś po mszy kandydaci do bierzmowania podejdą do mnie osobiście celem sprawdzenia obecności! (ostatniej niedzieli było – 10-cioro, a nie było 35-cioro!). Początek spowiedzi w I. piątek od godz. 15.30.
  5. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania oraz uprzątnięcie przed kościołem w tym tygodniu mają Wioleta i Daniel Rokitniccy z Gręblina nr 66, a w RudnieAnna  Domachowska z ul. Tczewskiej.
  6. Podczas uroczystości Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarz będzie zbierana kwesta na przycięcie konarów drzew i niebezpiecznych gałęzi na cmentarzu.
  7. Dziś Pielgrzym.
  8. Pamiętajmy o "WYPOMINKACH" za naszych bliskich zmarłych.

INTENCJE (1–7 XI 2021 r.):

- Pon. (1 XI) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Godz. 7.45 – w III. r. śm. + Stanisława Michalika (REZERWACJA).

Godz. (RUDNO) godz. 8.50 – za zm-ch z rodziny Loda, Mechlińskich, Cabaj, Rybarskich i Borkowskich.

Godz. 10.30 + w czyśćcu (REZ.).

- Wt. (2 XI) DZIEŃ ZADUSZNY: (RUDNO) godz. 8.15 + zm-ch, których powierza Ojciec Święty.

-   (WIELKI GARC) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

- Śr. (3 XI) godz. 16.30 – w I. śr. m. – do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małżeństwa (REZERWACJA).

- Cz. (4 XI) godz. 16.30 – w I. cz. m. od czcicieli bł. o. Hilarego – o powołania z parafii i za powołanych (REZERWACJA).

- Pt. (5 XI) godz. 16.30 – w I. pt. m. – za zmarłe członkinie róży MB Szkaplerznej (REZERWACJA).

- So. (6 XI) godz. 16.00 (RUDNO) – za dusze zm-ch księży, którzy pracowali w naszej parafii oraz zmarłe zelatorki róży MB Różańcowej i zmarłe członkinie.

NIEDZIELA (7 XI):

Godz. 7.45 + Władysława i Bolesławy Świerczyńskich.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Kazimierza Habasa oraz rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 + rodziców z obojga stron Krzysica i Żółtek.

- W wtorek (26 X) zmarł Tadeusz Borowski z Wielkiego Garca, lat 62. Jego pogrzeb odbył się w sobotę (30 X br.) w Wielkim Garcu o godz. 10.00. „Wieczny odpoczynek..”

INFORMACJA  O  PRZEDŁUŻENIU MIEJSCA  NA  CMENTARZU

Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, po 20 latach użytkowania miejsca na cmentarzu, należy dokonać kolejnej opłaty przedłużającej nienaruszalność grobu przez następne 20 lat. W przypadku nie przedłużenia opłaty na następne lata przez zainteresowane osoby, grób może być zlikwidowany i ponownie wykorzystany do pochówku zmarłych.

Likwidacja grobu poprzedzona jest informacją umieszczoną: na tablicy ogłoszeń, w ogłoszeniach parafialnych i na zniczu ustawionym na wskazanym grobie.

W związku z możliwością likwidacji grobu wskazany jest kontakt z Biurem Parafialnym.

- Informacja o przedłużeniu miejsca na cmentarzu jest przypomnieniem komunikatu z kwietnia 2018 roku, kiedy powstał komputerowy wykaz pochówków na naszym cmentarzu – dotyczy przedłużenia od 1 maja 2018 roku na następne 20 lat. Cena jednego miejsca 300 (dziecko 200). Jeśli teraz nas nie stać, to dane miejsce można przedłużyć na 10 lat i wówczas płacimy połowę, albo gdy ktoś ma więcej grobów – to na 5 lat po 100 zł. Można też przelać na konto parafii z zaznaczeniem o jaki grób lub zmarłego chodzi. Nr konta parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001

Tel. do parafii: 58/530-12-04