Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą (17 X 2021 r.)

Środa, 13 Październik 2021 r.

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą (17 X 2021 r.)

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykła (17 X 2021 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. Podczas zbiórki na stypendia dla biednej ale zdolnej młodzieży zebraliśmy 550 zł.
  3. W miesiącu październiku odmawiamy wspólnie Różaniec: w W. Garcu – po mszy św., w Rudnie o godz. 16.00, w Gręblinie o godz. 17.00, w Międzyłężu – ? BIURO PARAFIALNE czynne o 17.15.
  4. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w mszach świętych i odmawiania Różańca św. oraz zbierają do Indeksu podpisy. Podpisy zbierają tylko w naszym kościele. Zaliczenia Małego katechizmu też tylko u naszej pani katechetki bądź u mnie.
  5. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami, koszenie traw wokół kościoła i zamiatanie liści w tym tygodniu mają Malwina i Andrzej Górscy z Gręblina (nr 66) a w Rudnie – Magdalena i Mateusz Domachowscy z ul. Polnej.
  6. W środę o godz. 12.00 przy krzyżu na Woli, miejscu męczeńskiej śmierci ks. prob. Teodora Borowskiego, odbędzie się modlitewno-patriotyczne spotkanie. Zapraszam do udziału.
  7. Drugi Sobór Watykański zreformował liturgię. W związku z tym zmienił sposób przystępowania do Komunii św. – na stojąco. W naszych kościołach przyjmujemy Komunię w postawie stojącej! Ponadto trwa epidemia, proszę więc przyjmować Komunię na rękę, a jeśli ktoś chce Ją przyjąć bezpośrednio do ust, to proszę ustawić się na końcu kolejki (widziałem w kościółku w Pelplinie, jak w bocznej nawie ustawiał się osobny szpaler do ks. wikarego, który dawał Komunię do ust). W kościele należy nadal mieć zasłonięte usta i nos.
  8. Pielgrzym i kalendarze na 2022 r.

INTENCJE (18–24 X 2021 r.):

- Pon. (18 X) godz. 16.30 – w dniu ur. + Ireneusza Cisewskiego oraz Gertrudy i Mariana.

- Wt. (19 X) godz. 16.30 – od róży św-ch Joachima i Anny w intencjach Ks. Proboszcza.

- Śr. (20 X) godz. 16.30 –  za zm-ch z rodziny (zam. Cyganowska A.)

- Cz. (21 X) godz. 16.30 – w dniu imienin babci o zdrowie oraz + dziadka Zygmunta.

- Pt. (22 X) godz. 16.30 – w rocz. śm. + ks. prob. Teodora Borowskiego, ks. Karola Kośnika, ks. Romualda Barańczyka oraz poległych podczas II wojny światowej (zam. Salomea).

- So. (23 X) godz. 16.00 (RUDNO) + Władysława Krzemińskiego oraz zm-ch z rodziny Krzemińskich i Chojnowskich.

NIEDZIELA (17 X):

Godz. 7.45 + Karola i Marii Żółtek (zam. Franciszek).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Zygmunta Choińskiego.

Godz. 10.30 + męża i ojca Witolda oraz dziadków z obojga stron.

INFORMACJA  O  PRZEDŁUŻENIU MIEJSCA  NA  CMENTARZU

Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, po 20 latach użytkowania miejsca na cmentarzu, należy dokonać kolejnej opłaty przedłużającej nienaruszalność grobu przez następne 20 lat. W przypadku nie przedłużenia opłaty na następne lata przez zainteresowane osoby, grób może być zlikwidowany i ponownie wykorzystany do pochówku zmarłych.

Likwidacja grobu poprzedzona jest informacją umieszczoną: na tablicy ogłoszeń, w ogłoszeniach parafialnych i na zniczu ustawionym na wskazanym grobie.

W związku z możliwością likwidacji grobu wskazany jest kontakt z Biurem Parafialnym.

- Informacja o przedłużeniu miejsca na cmentarzu jest przypomnieniem komunikatu z kwietnia 2018 roku, kiedy powstał komputerowy wykaz pochówków na naszym cmentarzu – dotyczy przedłużenia od 1 maja 2018 roku na następne 20 lat. Cena jednego miejsca 300 (dziecko 200). Jeśli teraz nas nie stać, to dane miejsce można przedłużyć na 10 lat i wówczas płacimy połowę, albo gdy ktoś ma więcej grobów – to na 5 lat po 100 zł. Można też przelać na konto parafii z zaznaczenie o jaki grób lub zmarłego chodzi.