Ogłoszenia na XXVII (3 X 2021 r.)

Środa, 29 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia na XXVII (3 X 2021 r.)

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykła (3 X 2021 r.)

1. Dziś (niedziela 3 X) na sumie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii.
  2. Od jutra odmawiamy wspólnie Różaniec: w kościele w Wielkim Garcu – na zakończenie mszy św., w kościele w Rudnie o godz. 16.00, przy kapliczce MB Niepokalanej w parku w Gręblinie o godz. 17.00, w Międzyłężu – jak i gdzie sobie ustalicie.
  3. W sobotę 9-ty października (br.) w katedrze w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Rozpocznie się on o godz. 10.30 (mnie nie będzie, bo mam mszę św. w języku migowym w Starogardzie Gd. dla niesłyszących).
  4. Jutro, w poniedziałek (4 X), I. rocznica I Komunii św. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00 (dzieci z ubiegłorocznej I Komunii mogą przyjść w albach?).
  5. W przyszłą niedzielę (10 X) XXI Dzień Papieski. W tym dniu tradycyjna zbiórka przykościelna na stypendia dla biednej ale zdolnej młodzieży.
  6. Kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w mszach świętych i odmawiania różańca św. oraz zbierają do Indeksu podpisy (do szkoły jeżdżą, chodzą do też „Biedronki”, do „Lidla”, a do kościoła nie, bo jest pandemia (tak, pandemia lenistwa!).
  7. Przypominam też, że młodzież uczestniczy w lekcjach religii w szkołach, do których uczęszcza poza naszą parafią, czyli: w Tczewie, Pelplinie, Gniewie, Malborku i in.
  8. Poprzedniej niedzieli w całej Polsce było liczenie wiernych w kościele. Było nas 320 osób. Przed pandemią było 640, czyli teraz o połowę mniej. A ja podatek za parafian muszę płacićdo Kurii 321 na miesiąc (zob. informację w gablocie).
  9. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami, koszenie traw wokół kościoła i zamiatanie liści w tym tygodniu mają Hanna i Marek Opczyńscy z Gręblina (nr 66) a w Rudnie – Waldemar Gasyna z ul. Polnej. Może rodziny z Gręblina, które w niedalekiej przyszłości będą miały swój dyżur sprzątania, chciałyby stroić choinki i ustawić żłóbekto proszę, aby mi o tym wcześniej powiedziały i będą miały swój dyżur odrobiony.
  10. Pielgrzym.

INTENCJE (4–10 X 2021 r.):

- Pon. (4 X) godz. 16.30 – msza św. w I. rocz. I Komunii św. – w intencji dzieci i ich rodziców.

- Wt. (5 X) godz. 16.30 + Apolonii, Ludwika i Mariana oraz zm-ch z rodziny (REZERWACJA).

- Śr. (6 X) godz. 8.30 + Joanny Niedziałkowskiej z domu Słomskiej (int. od mieszkańców DPS).

Godz. 16.30 – w I-wszą środę m. – int. do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małżeństwa (REZERWACJA).

- Cz. (7 X) godz. 16.30 – w I-wszy czwartek m. – od czcicieli bł. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii oraz za powołanych (REZERWACJA).

- Pt. (8 X) godz. 16.30 + rodziców Marii i Karola Żółtek, Władysława i Antoniny oraz dziadków z obojga stron (zam. Tadeusz).

- So. (9 X) godz. 16.00 (RUDNO) – w dniu ur. + Edwarda Gerowskiego i Danuty.

NIEDZIELA (10 X):

Godz. 7.45 + Aliny Syldatk, rodziców z obojga stron i Heleny Ośka.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Anny i Jana Dzielskich, Kazimierza Habasa oraz dziadków z obojga stron.

Godz. 10.30 + rodziców z obojga stron, siostry, brata, szwagrów i bratowej (zam. Irena Kolasińska).