Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą (12 IX 2021 r.)

Środa, 08 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą (12 IX 2021 r.)

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykła (12 IX 2021 r.)

1. We wtorek (14 IX) będziemy gościli ks. biskupa Ryszarda Kasynę, który w Rudnie o godz. 17.00 odprawi mszę św. odpustową na Podwyższenie Krzyża Św. oraz pobłogosławi odnowiony kościół. Serdecznie zapraszam. Bardzo będą potrzebni MINISTRANCI.
  2. W środę (15 IX) pojedziemy do sanktuarium w Piasecznie na dzień chorych. Wyjazd z W. Garca o godz. 9.00. Pan Górka zacznie "zbierać" parafian w Gręblinie, potem przy os. Pomorskim w Rudnie, dalej Wielki Garc (g. 9.00) i Międzyłęż. Msza w Piasecznie pod przewodnictwem ks. biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja o godz. 10.30.
  3. W środę nie będzie mszy w parafii.
  4. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Bożena i Adam Nabakowscy, zam.  Gręblin nr 66/3, a w Rudnie Justyna Burczyk i Michał z ul. Tczewskiej.
  5. Biuro parafialne czynne codziennie o godz. 17.00.
  6. Przyjmuję intencje mszalne na przyszły 2022 rok, ale nie w niedzielę!
  7. UWAGA: PILNE- są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd do Lublina. Wyjazd będzie miał miesce w dniach 23-24 września br. (czwartek-piątek). Cena 300 zł (w tym kolacja i śniadanie). Zwiedzimy najpierw sanktuarium w Woli Gułowskiej (Karmelici) i muzeum gen. Klebeerga (m.in związany z bitwą we wrześniu 1939 roku), potem nocleg u zakonników - Sercanów. Następnego dnia - w Lublinie odwiedzimy: obóz koncentracyjny (na Majdanku), zamek, katedrę (z cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej) oraz KUL. Proszę jednak na ten wyjazd zdecydować się już dziś i wpłacić zaliczkę.
  8. Burmistrz MiG Pelplin informuje, że we wtorek (14 IX) w Świetlicy Wiejskiej w Rudnie po raz kolejny będzie przeprowadzony Mobilny Punkt Spisowy w godzinach od 16.00 do 18.00. Należy podać PESEL.
  9. W sprawie obcięcia konarów i gałęzi drzew na cmentarzu Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie odsyła naszą Parafię do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, gdyż drzewostan na cmentarzu jest wpisany do Rejestru Zabytków i podlega wyjątkowej ochronie ze względu na substancję.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

INTENCJE (13–19 IX 2021 r.):

- Pon. (13 IX) godz. 16.30 – w dniu fatimskim od róży św-ch Joachima i Anny jako wynagradzająca Niep. Sercu Maryi za grzechy ludzkości.

- Wt. (14 IX) (RUDNO) godz. 17.00ODPUST Podwyższenia Krzyża Św. w Rudnie – przewodniczy ks. bp diecezjalny Ryszard Kasyna.

- Śr. (15 IX) (PIASECZNO) godz. 10.30msza św. w intencjach Parafian, którzy udali się z Ks. Prob. do sanktuarium w Piasecznie na Dicezjalny Dzień Chorych.

- Cz. (16 IX) godz. 16.30 + rodziców Heleny i Antoniego Cholewińskich oraz zm-ch z rodziny Adamczyk i Cholewińskich (REZ).

- Pt. (17 IX) godz.16.30 – czcząc Narodzenie NMP – od róży MB Piaseckiej o potrzebne łaski (REZ).

- So. (18 IX) godz. 16.00 (RUDNO) – w dniu ur. + Stanisława Surmy.

NIEDZIELA (19 IX):

Godz. 7.45 – w I. r. śm. + Marii Świerczyńskiej.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w IX r. śm. + Władysława Fic i zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 + Reginy i Franciszka Seidowskich.

- ZAPOWIEDZI: Michał Ernest, st. wol. Rudno, os. Pomorskie i Karolina Sajdowska, st. wol. Subkowy, ul. Sosnowa – zap. 2.