Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą (5 IX 2021 r.)

Czwartek, 02 Wrzesień 2021 r.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą (5 IX 2021 r.)

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykła (5 IX 2021 r.)

1. Dziś „Dzień Solidarności z Afgańczykami”… (dołożę z kolekty i wyślę na Caritas).
  2. Dziś (5 IX) na sumie zostanie odprawiona msza św. dożynkowa za tegoroczne zbiory żniwne.  Delegacje poszczególnych wsi parafialnych przyniosą chleb upieczony z tegorocznych plonów oraz dar Ołtarza w postaci gotówki – z przeznaczeniem na pokrycie długu za ostatnią modernizację kościoła w Rudnie, a sołectwo Wielki Garc przyniesie wieniec dożynkowy. „Bóg zapłać” pniom z Rudna za zbieranie (cieszę się, że ponownie podjęły się tego zadania). „Bóg zapłać” za ofiarowane datki i przyniesione  chleby.
  3. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Sabina i Adam Sak z Gręblina, a w Rudnie Eugeniusz Ochenkowski z ul. Tczewskiej.
  4. Biuro parafialne czynne o godz. 17.00.
  5. Przyjmuję intencje mszalne na przyszły 2022 rok, ale nie w niedzielę!
  6. Wyjazd kandydatów do bierzmowania do Lublina odbędzie się w dniach 23-24 września br. Cena  300 . (trzeba zapłacić za kilometry, 1 – nocleg, 1kolację, 1śniadanie). Proszę, aby młodzież do bierzmowania zapisywała się i wpłaciła chociaż część kwoty.
  7. Na cmentarzu postawiono naprawiony kontener na śmieci i napisałem też prośbę do Urzędu Miasta i Gminy o przycięcie zwisających niebezpiecznie gałęzi starych lip. Bóg zapłać też jednej rodzinie z Wielkiego Garca za ofiarowanie i położenie chodnika na środku cmentarzu (w stronę pola).
  8. Pielgrzym.
  9. W przyszłą niedzielę, w Warszawie zostanie ogłoszony błogosławionym sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński – prymas Polski (zmarł w 1981 roku).
  10. W przyszłym tygodniu (we wtorek 14 IX) w naszej parafii będziemy gościli ks. biskupa Ryszarda Kasynę, który w Rudnie odprawi mszę św. odpustową na „Podwyższenie Krzyża Św.” oraz pobłogosławi odnowiony kościół.
  11. W przyszłym tygodniu (w środę 15 IX) pojedziemy do sanktuarium w Piasecznie na dzień chorych.

INTENCJE (6–12 IX 2021 r.):

- Pon. (6 IX) godz. 16.30 – w I. rocz. śm. + Teresy Latoszewskiej.

- Wt. (7 IX) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

- Śr. (8 IX) godz. 16.30 – w dniu ur. + ks. prob. Karola Kośnika i ks. prob. Romualda Barańczyka.

- Cz. (9 IX) godz. 16.30 + Zofii i Franciszka Kuchta oraz Janiny Boryckiej i Mieczysława Balcerzaka.

- Pt. (10 IX) godz.16.30 + babci Teodozji, dziadka Huberta, Wincentego i ciocię Basię (REZ).

- So. (11 IX) godz. 16.00 (RUDNO) – w dniu ur. + Gertrudy i Alfonsa Loda, Idy i Antoniego Mechlińskich, Franciszka, Zenona, Eugeniusza, Jerzego, Janiny, Ewy, Teresy, Jerzego i Leona (REZ).

NIEDZIELA (12 IX):

Godz. 7.45 + męża Zbigniewa Kolasińskiego oraz w pewnej intencji wiadomej Bogu.

Godz. 8.50 (RUDNO) – o bł. Boże dla wnuczków, prawnuczków oraz + Edwarda Cherjana.

Godz. 10.30 + Zbigniewa Nabakowskiego i rodziców z obojga stron.

ZAPOWIEDZI: Michał Ernest, st. wol. Rudno, os. Pomorskie i Karolina Sajdowska, st. wol. Subkowy, ul. Sosnowa - zap. 1.