Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą (29 VIII 2021 r.)

Czwartek, 26 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą (29 VIII 2021 r.)

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykła (29 VIII 2021 r.)

1. W środę (1 IX) rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Msza św. w szkole dla dzieci klas młodszych o godz. 8.00 oraz poświęcenie tornistrów dzieciom I-ej klasy SP, a innym dzieciom – przyborów szkolnych.
  2. W tym tygodniu 1-wsza śr., cz., pt. m. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Pierwsze piątki miesiąca są zatwierdzone przez papież Piusa XI w encyklice Miserentissimus Redemptor, a pierwsze soboty nie mają odniesienia nauki Kościoła.
  3. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Marzena i Wojciech Grabowscy z Gręblina, a w Rudnie Karolina i Piotr Ochenkowscy z ul. Tczewskiej. Dla kościoła w Garcu kupiłem 2 mopy (płaskie), płyn „Ludwik” i in.
  4. Biuro parafialne czynne ponownie o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę (5-ty IX br.) na sumie zostanie odprawiona msza św. dożynkowa za tegoroczne zbiory żniwne. Proszę, aby poszczególne sołectwa z czterech wsi parafialnych, przyniosły dar Ołtarza w postaci gotówki – z przeznaczeniem na pokrycie długu za ostatnią modernizację kościoła w Rudnie. Delegacje poszczególnych wsi przynoszą też chleb upieczony z tegorocznych plonów, a sołectwo Wielki Garc przyniesie wieniec dożynkowy. Panie Barbara Thrun i Bożeną Gleizner jeszcze dziś (niedziela 29 IX) będą  zbierać na „dar Ołtarza” od mieszkańców wsi Rudno.
  6. Wyjazd kandydatów do bierzmowania do Lublina odbędzie się w dniach 23-24 września br. Cena 300 zł. (w tym jest opłata za ok 1300 km, 1 nocleg, kolację i śniadanie). bo trzeba zapłacić jeszcze za 1 nocleg).

INTENCJE (30 VIII – 5 IX 2021 r.):

- Pon. (30 VIII) godz. 16.30 + rodziców Henryki i Bernarda Wanke oraz zm-ch z rodzin.

- Wt. (31 VIII) godz. 16.30 + Małgorzty i Franciszka Guzman i zm-ch z rodziny.

- Śr. (1 IX) godz. 16.30 – w I. śr. m. – do św. Józefa – o przyjęcie sakr. małż. przez pary żyjące bez ślubu kościelnego (REZ).

- Cz. (2 IX) godz. 16.30 – w I. cz. m. – od czcicieli bł. o. Hilarego – o powołania kapłańskie i zakonne z parafii oraz za powołanych (REZ).

- Pt. (3 IX) godz.16.30 – w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej – jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- So. (4 IX) godz. 16.00 (RUDNO) – w II. r. śm. + Stefanii Giergińskiej, Zbigniewa Thruna i zm-ch z rodziny Wilma (REZ).

NIEDZIELA (5 IX):

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Syldatk, Bronisławy i Antoniego Bańczak oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Pawła i Agnieszki Rogalewskich, zm-ch z rodziny: Mariannę, Jana, Krystynę, Bolesława (on) oraz Marię i Czesława Serockich.

Godz. 10.30 MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA DOŻYNKOWA (REZ-sołectwo W. Garc).