Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (22 VIII 2021 r.)

Piątek, 20 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (22 VIII 2021 r.)

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykła (22 VIII 2021 r.)

1. Dziś (22 VIII), we wspomnienie Maryi Królowej, na zakończenie każdej mszy odmówię Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi. Matka Boża w znaku fatimskim prosiła, by poświęcić się Jej Niepokalanemu Sercu (chociaż raz na jakiś czas).
  2. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Dorota i Henryk Sadowscy, a w Rudnie Ewa i Zdzisław Nowopolscy z ul. Kościelnej. „Bóg zapłać” za piękne (dokładne) skoszenie traw w Wielkim Garcu w minionym tygodniu.
  3. Biuro parafialne jeszcze w pon. i wt. czynne rano o godz. 8.10, a od środy ponownie o godz. 17.00.
  4. W niedzielę 5-ty września br. (na sumie) będzie miała miejsce Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Pani Barbara Thrun w sobotę (28 bm) i niedzielę (29 bm) z osobą wspomagającą będzie  zbierać na „dar Ołtarza” od mieszkańców wsi Rudno. Także inne sołectwa proszę o taki dar Ołtarza z przeznaczeniem na pokrycie długu za ostatnią modernizację kościoła w Rudnie.
  5. Pod koniec września planuję wyjazd z młodzieżą do sanktuarium w Woli Gułowskiej i do Lublina. Kandydaci do bierzmowania już się zapisują: u mnie albo u pani katechetki Joli. Cena ok. 200 zł.
  6. Ze względu na pandemię: jeszcze w tym roku nie będzie turnieju piłkarskiego o puchar Ks. Proboszcza.
  7. Kustosz Sanktuarium w Piasecznie informuję, że ze względu na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, suma odpustowa sprawowana będzie w sobotę 11-ty września o godz. 12.00.
  8. „Bóg zapłać” panu (mojemu sąsiadowi) za skoszenie zboża przy cmentarzu.
  9. Pielgrzym.

INTENCJE (23–29 VIII 2021 r.):

- Pon. (23 VIII) godz. 7.45 – o przebłaganie Trójcy Świętej i Matki Bożej za grzechy narodu polskiego.

- Wt. (24 VIII) godz. 7.45 – o zdrowie i bł. Boże dla Lucyny i Alka.

- Śr. (25 VIII) godz. 16.30 – o pomyślne leczenie i o zdrowie Felicji.

- Cz. (26 VIII) godz. 16.30 – w tzw. m. od śmierci + Mieczysława Balcerzaka.

- Pt. (27 VIII) godz.16.30 – w 25. r. ślubu Grażyny i Jana (Sząszor) o bł. Boże.

- So. (28 VIII) – nie będzie mszy w parafii.

NIEDZIELA (29 VIII):

Godz. 7.45 – za zmarłe babcie i dziadków z obojga stron oraz + Wiesława (Janaszek) REZ

Godz. 8.50 (RUDNO) + Febronii i Jana Chrzanowskich oraz zm-ch z rodzin z obojga stron.

Godz. 10.30 + Zygmunta i Janiny Wolfahrt oraz zm-ch z rodziny.

- AKT ODDANIA NIEP. SERCU MARYI..