Kazanie na Wniebowzięcie NMP (15 VIII 2021 r.)

Niedziela, 15 Sierpień 2021 r.

Kazanie na Wniebowzięcie NMP (15 VIII 2021 r.)

Kazanie na Wniebowzięcie NMP – 2021 rok

Drodzy czciciele Matki Bożej!

Przywileje udzielone Maryi dosięgły tak wzniosłego szczytu, jakiego nikt nigdy nie osiągnął. Niepokalana Dziewica zachowana wolną od wszelkie skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej. Tak tę prawdę formułuje Katechizm Kościoła Katolickiego (KKK 966). W ten sposób, Maryja, upodobniła się do Syna, Jezusa, Zwycięzcy grzechu, szatana i śmierci. Taki dogmat, ogłoszony przez papieża Piusa XII w 1950 roku podsumował Tradycję, która od wczesnej starożytności dawała wyraz przekonaniu o chwalebnym wniebowzięciu Maryi. Według Tradycji, stało się to po wcześniejszym zaśnięciu Maryi w grobie. W Jerozolimie znajduje się bazylika Zaśnięcia NMP. W krypcie bazyliki znajduje się umieszczona w otwartym sarkofagu figura Dziewicy Maryi po zaśnięciu.

Od czasu, gdy odeszła z tego świata, jest jednak obecna w świadomości wiernych ze względu na Swą rolę Matki Syna Bożego. Przypomina to od czasu do czasu w objawieniach, ale nie tyle o Sobie, ale o Bogu. Objawienia Maryjne są notowane w całej historii chrześcijaństwa. Pierwszym opisem objawienia prywatnego Maryi jest ukazanie się Jej świętemu Grzegorzowi z Nysy w IV wieku. Na polecenie Matki Bożej, św. Jan objaśnił Grzegorzowi naukę o Trójcy Świętej. Ilość tych objawień Matki Bożej wzrosła w epoce nowożytnej, jakby w odpowiedzi na laicyzację. Jeżeli w Fatimie nawołuje do pokuty, modlitwy, poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu, to teraz przypomina – o prymacie Boga, nawróceniu, zadośćuczynienia za zło. Mówi, że drogą odrodzenia jest Różaniec, pokuta i wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech Maryja i Trójca Święta wynagrodzą zamawianie mszy św-ch do Niepokalanego Poczęcia NMP przez róże Żywego Różańca. Amen.