Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (15 VIII 2021 r.)

Czwartek, 12 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (15 VIII 2021 r.)

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zw. (Wniebowzięcie NMP) 15 VIII 2021 r.

1. Dziś na zakończenie każdej mszy nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  2. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  3. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Marta Czapiewska i Patryk Gierach na swój ślub, a w Rudnie Elżbieta i Witold Majcherczyk z ul. Kościelnej.
  4. Biuro parafialne czynne teraz (latem) o godz. 8.05.
  5. W piątek (13 VIII) na Jasną Górę pieszo dotarli pielgrzymi z naszej diecezji.
  6. W niedzielę (5 IX br), na sumie, będzie miała miejsce msza św. dziękczynna za tegoroczne zebranie żbóż.
  7. Pod koniec września planuję wyjazd z młodzieżą do sanktuarium w Woli Gułowskiej i do Lublina. Zapisują się kandydaci do bierzmowania. Cena ok. 200 zł.
  8. W przyszłą niedzielę (22 VIII), we wspomnienie "Maryi Królowej", podczas każdej mszy św. odmówię "Akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi". Tytuł "maryi Królowej" jest związany z objawieniami fatimskimi i ustanowił go papież Pius XII w 1954 roku.
  9. Na 3 V 2022 roku będzie gotowa rzeźba (figura) błogosławionego Hilarego.
  10. 14 IX br. odbędzie się odpust "Podwyższenia Krzyża Św." w Rudnie, któremu będzie przewodniczył J.E. ks. bp Ryszard Kasyna.
  11. W środę 15 IX br., o godz. 9.00 - wyruszymy autobusem p. Górki na Dzień Chorych podczas odpustu w Piasecznie.

INTENCJE (16–22 VIII 2021 r.):

- Pon. (16 VIII) godz. 7.45 + Gertrudy, Marii Malinowskiej, Julianny Vosberg oraz wsz-ch zm-ch z rodziny Zielińskich (REZ).

- Wt. (17 VIII) godz. 7.45 + Mariana Szczuckiego – od Haliny i Grzegorza Golonka z dziećmi (ostatnia).

- Śr. (18 VIII) godz. 7.45 – z podz. Panu Bogu za odebrane łaski i z prośbą o dobrą pogodę na czas żniw REZ).

- Cz. (19 VIII) godz. 7.45 – w intencjach brata Stanisława.

- Pt. (20 VIII) godz.7.45 – za zm-ch z rodziny Gruba.

- So. (21 VIII) (WIELKI GARC) godz. 16.00 – msza św. ślubna (Marta Czapiewska – Patryk Gierach).

RUDNO, godz. 17.00 – w 7. r. śm. + Edwarda Gerowskiego, Małgorzaty i Antoniego Gerowskich, Łucji i Zygmunta Wicenbach oraz Danuty Gerowskiej.

NIEDZIELA (22 VIII):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Wiesława Tomaszewskiego i Klary Rogalewskiej (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Heleny Kamrowskiej, Józefa, Marcina, Bogusława, Teodozji, Huberta i wsz-ch zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 + rodziców Jana i Anieli Błachuta oraz zm-ch z obojga stron.