Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą (8 VIII 2021 r.)

Czwartek, 05 Sierpień 2021 r.

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą (8 VIII 2021 r.)

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na zakończenie każdej mszy nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
  2. Składam serdeczne „Bóg zapłaćpanu dyrektorowi szkoły ZKiW w Rudnie, pani radnej i katechetce Jolancie Partyka, paniom Alicji i Martynie Dziewiątkowskim za bezpłatną pomoc w przeprowadzeniu letnich kolonii we Władysławowie. Wszyscy oni poświęcili się dla naszych parafialnych dzieci. Osobne podziękowania należą się: panu Jerzemu Górce z Gręblina za wypożyczenie busa, który „służył” na koloniach oraz dziękuję mojemu bratu z Redy - Stanisławowi, jego córce Katarzynie i zięciowi Dariuszowi za jednorazowe użyczenie basenu w hotelu Victoria w Bolszewie i poczęstowanie tam dzieci obiadem.
  3. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Wanda Richert i Karolina Możuch z Gręblina, a w Rudnie ma pani Irena Radzikowska z ul. Kościelnej.
  4. Biuro parafialne czynne teraz (latem) o godz. 8.05.
  5. Firm pogrzebowa Pomierscy z Gniewa, która obsługuje parafialne pogrzeby zapłaciła Pelkomowi 400 zł za zamknięcie na małą chwilkę wody na cmentarzu i mały kranik!
  6. W sobotę (14 VIII) chrzty. Odbędą się one jednak w Wielkim Garcu, gdyż w tą sobotę nie będzie mszy w Rudnie.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  8. Pielgrzym.
  9. Proszę do kościoła należycie się ubierać (ramiona powinny być zakryte).
  10. Kolejny raz proszę, aby przy kwaterze bliskiego zmarłego nie robić krawężników, bo inni przez nie się przewracają!

INTENCJE (9–15 VIII 2021 r.):

- Pon. (9 VIII) godz. 7.45 + Marii Świerczyńskiej i Władysława Fasiczki.

- Wt. (10 VIII) godz. 7.45 + Mariana Szczuckiego – od rodziny Golonków

- Śr. (11 VIII) godz. 7.45 + Mariana Szczuckiego – od rodziny Dudków.

- Cz. (12 VIII) godz. 7.45 – w miesiąc od pogrzebu + Sylwii Storma z Międzyłęża.

- Pt. (13 VIII) godz.7.45 – w dniu fatimskim – wynagradzająca MB Fatimskiej w I. rocz. ślubu Małgorzaty i Macieja (zam. Cisewska).

- So. (14 VIII) (WIELKI GARC) godz. 16.00 – w 15. r. śm. + Julii Adamczyk i zm-ch z rodziny Adamczyk oraz Leona Rybickiego.

NIEDZIELA (15 VIII):

Godz. 7.45 + dziadków Skoniecznych, Brońskich, Jaguścik i Obłódeckich.

Godz. 8.50 (RUDNO)  - w 14. r. śm. + Mateusza Borowskiego oraz zm-ch z rodziny Borowskich i Zdziebłowskich.

Godz. 10.30 + Antoniny i Stanisława Czerwiec w rocz. śm. oraz dziadków z obojga stron.

- zmarł śp. Mieczysław Balcerzak z Międzyłęża, lat 75. Jego pogrzeb odbył się w miniony czwartek. „Wieczny odpoczynek..”