Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą (1 VIII 2021 r.)

Wtorek, 27 Lipiec 2021 r.

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą (1 VIII 2021 r.)

1. Sierpień jest ogłoszony przez episkopat polski miesiącem trzeźwości.
  2. W tym tygodniu kolejne grupy pielgrzymkowe z naszej diecezji wyruszają na Jasną Górę (dotrą 13. VIII).
  3. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu ma pani Emilia Wanke z Gręblina, a w Rudnie mają Barbara i Marek Steinborn z ul. Kościelnej. Składam serdeczne "Bóg zapłać"(tej rodzinie, która miała ostatnio dyżur) za skoszenie dużej trawy przed kościołem w Wielkim Garcu. Widziałem tak samo ładnie skoszoną trawę w Gręblinie.
  4. Biuro parafialne czynne teraz (latem) o godz. 8.05. W tym tygodniu wyjątkowo w piątek biuro będzie czynne o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu przypadają I-wsza śr., cz., pt. m. Tylko w piątek msza o godz. 16.30. Tego dnia od godz. 16.00 okazja do spowiedzi I-piątkowej.
  6. Na cmentarzu na razie stoi jeden kontener na śmieci (przy narzędziowni). I tam należy składać śmieci.
  7. Najbliższe chrzty w sobotę 14-ty sierpnia, ale w kościele parafialnym w Wielkim Garcu o godz. 16.00.

INTENCJE (2 – 8 VIII 2021 r.):

- Pon. (2 VIII) godz. 7.45 – z okazji ur. o zdrowie i . Boże dla s. Anieli oraz o szczęśliwą operację dla siostry Janiny.

- Wt. (3 VIII) godz. 7.45 – w tzw. miesiąc od pogrzebu + Henryki Neubauer.

- Śr. (4 VIII) godz. 7.45 – w I. śr. m. – o przyjęcie sakr. małż. przez pary żyjące bez ślubu (REZ).

- Cz. (5 VIII) godz. 7.45 – w I cz. m. – od wspólnoty bł. o. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii oraz za powołanych (REZ).

- Pt. (6 VIII) godz.16.30  - w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- So. (7 VIII) (RUDNO) godz. 16.00 – w dniu ur. + Kazimiery i Eugeniusza Olszak (REZ).

NIEDZIELA (8 VIII):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Anieli Babicz, Teresy, Wincentego i dusze w czyśćcu cierpiące (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO)  - w dniu ur. + Stanisława Michalika.

Godz. 10.30 – w 21 r. śm. + Jana Rzeszotek (zam: Lichnerowicz).

ZAPOWIEDZI: Natalia Szarmach, st. wol. Rudno, ul. Tczewska 15/5 i Jacek Chrzonowski, st. wol. Pelplin, ul. Dworcowa 15c/2 – zap. 2.