Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą (25 VII 2021 r.)

Piątek, 23 Lipiec 2021 r.

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą (25 VII 2021 r.)

1. Dziś podczas kolekty możemy złożyć dodatkowe ofiary na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie.
  2. Wczoraj 24. dzieci wyruszyło na parafialne kolonie do Władysławowa, organizowane przez Parafialny Zespół Caritas.
  3. W najbliższy piątek (30 VII) z Tczewa (z kościoła NMP Matki Kościoła z Suchostrzyg), rano rusza pierwsza grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Góręgrupa tczewska. Do Częstochowy dotrą, po dwóch tygodniach marszu, tj. 13-ty sierpnia.
  4. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Edyta i Łukasz Wanke z Gręblina, a w Rudnie Zenona i Jan Kamińscy z ul. Kościelnej. Bóg zapłać za wypielenie chwastów przy krzyżu misyjnym w Garcu, a dla Rudna zakupiliśmy nowy wentylator. Te trawy wokół kościoła w W. Garcu są coraz wyższe!..
  5. Biuro parafialne czynne teraz (latem) o godz. 8.05. W tym tygodniu biuro będzie nieczynne w czwartek, a w piątek o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu nie będzie mszy w czwartek (29 VII), a w piątek msza o 16.30.
  7. Pielgrzym.
  8. Na cmentarzu stoi jeden kontener na śmieci (przy narzędziowni). I tam należy na razie składać śmieci. Drugi kontener jest w naprawie.
  9. Firma pogrzebowa „POMIERSCY” wymieniła krąg przy kranie z wodą. Musiało też przyjechać pogotowie z Pelkomu, gdyż przy kranie było pęknięte kolanko.

INTENCJE (26 VII - 1 VIII 2021 r.):

- Pon. (26 VII) godz. 7.45 – w dniu ur. + Rafała  oraz Norberta Zielińskich

- Wt. (27 VII) godz. 7.45 – w dniu ur. matki (Urszula) z podz. za łaski, prośbą o dalsze oraz za duszę taty.

- Śr. (28 VII) godz. 7.45 + Jana i Anny Dzielskich i szwagra Kazimierza (zam. Huzior).

- Cz. (29 VII) nie będzie mszy w parafii.

- Pt. (30 VII) godz.16.30  - w rocz. śm. + Wincentego Babicza, Władysława, Teresy, Anieli i dusze w czyśćcu cierpiące (REZ).

- So. (31 VII) (RUDNO) godz. 16.00 – w II. r. śm. + Kazimiery Olszak oraz Eugeniusza (REZ).

NIEDZIELA (1 VIII):

Godz. 7.45 + Jana i Wandy Sak oraz zm-ch z obojga stron (REZ-zam z Tczewa).

Godz. 8.50 (RUDNO)  - w tzw. m. od pogrzebu + Mariana Szczuckiego.

Godz. 10.30 – Msza św. ku czci Boga Ojca (REZ- zam. p. Genia) .

ZAPOWIEDZI: Natalia Szarmach, st. wol. Rudno, ul. Tczewska 15/5 i Jacek Chrzonowski, st. wol. Pelplin, ul. Dworcowa 15c/2 – zap. 1.

- Teraz, zaraz po mszy, we wspomnienie św. Krzysztofa, błogosławieństwo kierowców i pojazdów.