Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą (20 VI 2021 r.)

Czwartek, 17 Czerwiec 2021 r.

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą (20 VI 2021 r.)

1. Dziś (20 VI) kolekta specjalna, która tym razem będzie przeznaczona na zapłacenie PZU naszych parafialnych obiektów (sakralnych i kościelnych) oraz odpowiedzialności cywilnej (mamy do zapłacenia 1950).
  2. Od dzisiejszej niedzieli (20 VI) biskupi polscy zdecydowali o zniesieniu udzielonych w związku z pandemią dyspens od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy św.
  3. W czwartek (24 VI) w kościele w Wielkim Garcu o godz. 16.30 msza św. na zakończenie klasy ósmej Szkoły Podstawowej. Pół godziny przed mszą będzie okazja do spowiedzi.
  4. Cały tydzień okazja do spowiedzi dla wszystkich dzieci przed zakończeniem roku szkolnego i wakacjami. Spowiedź codziennie od godz. 16.15.
  5. Dzieci, które zapisały się na kolonie parafialne, powinny wpłacić 200 zł zaliczki u pani katechetki Jolanty. Kolonie odbędą się we Władysławowie w dniach od 24 lipca do 3 sierpnia br. Dziecko płaci łącznie 750 zł.
  6. Nie mamy w tym roku pieniędzy na dowóz dzieci na kolonie do Władysławowa, dlatego w przyszłą niedzielę (27 VI) po mszach Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał składkę na ten cel.
  7. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania go kwiatami oraz koszenie traw wokół kościoła w tym tygodniu mają Państwo Aldona i Marian Chrzanowscy z Gręblina, a w Rudnie Anna i Patryk Klepinowscy z ul. Kościelnej.
  8. „Bóg zapłać” Doradcy Życia Rodzinnego w naszej parafii (w zakresie naturalnego planowania rodziny) pani Sławomirze Warych z Wielkiego Garca, za nienaganne (od 2003 roku) wypełnianie tego obowiązku. Może ktoś chciałby zostać Doradcą Życia Rodzinnego?
  9. Przypominam, że pogrzeby w naszej parafii obsługuje firma pogrzebowa POMIERSCY z Gniewa. Telefon do tej firmy jest podany w gablotach przykościelnych.
  10. Niektórzy pytają się o datę I Komunii św. w 2022 roku – będzie miała miejsce w niedzielę  poprzedzającą Boże Ciało, czyli 12-ty czerwca 2022 roku.
  11. W piątek nie będzie mszy po południu.

INTENCJE (21 - 27 VI 2021 r.):

- Pon. (21 VI) godz. 16.30 – od KGW z Wielkiego Garca +  Teresy Babicz.

- Wt. (22 VI) godz. 16.30 – o zdrowie dla Sylwii.

- Śr. (23 VI) godz. 16.30 – w dniu ojca + Zygmunta Choińskiego i Ryszarda Krużyckiego.

- Cz. (24 VI) godz. 16.30 – msza św. klasy ósmej Szkoły Podstawowej jako dziękczynna za 8 lat edukacji na szczeblu podstawowym.

- Pt. (25 VII) godz. 9.00 (w szkole) – msza św. na zakończenie roku szkolnego.

- So. (26 VII) (RUDNO) godz. 16.00 – w dniu imienin i dniu ojca + Jana Rogalewskiego, rodziców z obojga stron, szwagra Darka Stalke i zm-ch z rodziny (REZERWACJA).

NIEDZIELA (27 VII):

Godz. 7.45 – w rocz. śm. + Jana i Eryki Kamińskich oraz Maksymiliana, Heleny, Krystyny i Michała Cichockich.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 30. r. śm. + Zbigniewa Gasyny oraz szwagrów Kazimierza i Jana.

Godz. 10.30 + Janiny i Jana Rzeszotek oraz Barbary Rojek.

- w minionym tygodniu zmarła i została pochowana na cmentarzu parafialnym śp. Henryka Neubauer z Gręblina (ostatnio mieszkała w Rajkowach), lat 90. „Wieczny odpoczynek..”