Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą (30 V 2021 r.)

Czwartek, 27 Maj 2021 r.

Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą (30 V 2021 r.)

1. Dziś, w niedzielę (30 V) o godz. 11.00, w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Proszę Parafian niezwiązanych z tą uroczystością o przyjście na inne msze święte.
  2.  „Bóg zapłać” rodzicom dzieci I-komunijnych za piękne gruntowne posprzątanie kościoła, wieży kościoła, skoszenie wszystkich traw wokół kościoła oraz uprzątnięcie suchych gałęzi i wycięcie chwastów pod murami kościoła.
  3. W tym tygodniu (w czwartek) Boże Ciało. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  4. Od pon. do pt. – tzw. BIAŁY  TYDZIEŃ oraz w przyszłą niedzielę na sumie i w przyszły poniedziałek zakończenie, zdjęcie dekoracji oraz posprzątanie.
  5. We wtorek po mszy o 16.30 pierwsza próba sypania kwiatów (oprócz dziewczynek I-komunijnych mogą zgłosić się też inne dziewczynki).
  6. W tym tygodniu przypadają 1-wsza śr., cz., pt. m.
  7. Dyżur sprzątania kościoła w Garcu mają jeszcze rodzice dzieci I-komunijnych, a Państwo Aurelia i Sławomir Grabowscy z Gręblina będą mieli swój dyżur razem z Górskimi od 7-12 czerwca (i proszę, aby się nastawili również na koszenie traw), a w Rudnie kościół sprząta i dekoruje kwiatami Magdalena Manikowska z ul. Kościelnej.
  8. Dzieci, które chcą jechać na kolonie letnie powinny się zapisać się u pani katechetki Jolanty. Kolonie odbędą się we Władysławowie w dniach od 24 lipca do 3 sierpnia br. Cena 700 zł.
  9. W tym tygodniu tzw. Biały Tydzień dzieci I-komunijnych. Dzieci przychodzą na msze o godz. 16.30, w Boże Ciało na 10.30, w przyszłą niedzielę na sumę i w przyszły poniedziałek (6 V). W przyszły poniedziałek – po mszy – rodzice sprzątają dekoracje I-komunijne. Nie muszą przyjść w sobotę do Rudna (ale mogą, gdy chcą) – procesji w Rudnie w sobotę (5 VI) nie będzie.
  10. Pielgrzym.

INTENCJE (31 V- 6 VI 2021 r.):

- Pon. (31 V) godz. 16.30 – w I. r. śm. + Jana Ostrowskiego.

- Wt. (1 VI) godz. 16.30 – w rocznicę śm. + Henryka Bednarczyka i dziadków z obojga stron.

- Śr. (2 VI) godz. 16.30I. śr. m. – do św. Józefa o przyjęcie sakr. małż. przez pary żyjące be ślubu (REZ).

- Cz. (3 VI) BOŻE CIAŁO:

Godz. 7.45 – o zdrowie.

Godz. 8.50 (RUDNO + Gertrudy Loda oraz Franciszka, Zenona, Jerzego i Eugeniusza.

Godz. 10.30od wspólnoty bł. o. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii, za powołanych i za Parafian o umiłowanie Eucharystii.

- Pt. (4 VI) godz. 16.30I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- So. (5 VI) (RUDNO) godz. 16.00 – w 19. r. śm. + Stanisława Surmy (REZ).

NIEDZIELA (6 VI):

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Syldatk oraz wsz-ch zm-ch z rodziny Syldatk i Bańczak.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 8. r. śm. + Gertrudy i Alfonsa Loda, Franciszka, Zenona, Jerzego, Eugeniusza, Janiny, Ewy i Teresy Rybarskiej (REZ).

Godz. 10.30 + Berty Golickiej i zm-ch z rodziny (REZ).

- ZAPOWIEDZI: Ewa Szarmach, st. wol. Międzyłęż i Błażej Ernest, st. wol. Rudno, os. Pomorskie – zap. 2. Racki Jarosław, st. wol. Gręblina 43a i Gietka Karina, st. wol. Tczew, ul. Wąska 48/3 - zap. 1.