Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (2 V 2021 r.)

Czwartek, 29 Kwiecień 2021 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (2 V 2021 r.)

1. Jutro (3 V) Uroczystość NMP Królowej Polskimsze święte, jak w każdą niedzielę.
  2. Jutro (3 V) Jasna Góra będzie światowym centrum modlitw o ustanie pandemii.
  3. Jutro (3 V) na sumie będziemy gościli Ojca Prowincjała Karmelitów z Krakowa. Ojciec Prowincjał na sumie wygłosi słowo Boże. Zapraszam na sumę.
  4. W miesiącu maju odprawiamy Nabożeństwa do Matki Bożej (w tym roku – na prośbę papieża Franciszka – w intencji o ustanie pandemii).
  5. W tym tygodniu przypadają: pierwsza śr., czw., pt., so. miesiąca. W te dni o godz. 16.00 nabożeństwa połączone z odmówieniem Litanii do Matki Bożej (Loretańskiej), a w piątek okazja do spowiedzi.
  6. W przyszłą niedzielę (9 V) po sumie spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii (przynajmniej  jeden z rodziców).
  7. W przyszły pon. (10 V) i wtorek (11 V): DNI KRZYŻOWE (dla każdej wsi parafialnej osobna msza w kościele: Rudno będzie miało mszę w kościele w Rudnie w pon. (10 V) o godz. 7.30, Gręblin też w pon. (10 V) w kościele w W. Garcu o godz. 16.30, wieś Wielki Garc o godz. 16.30 - też w kościele w W. Garcu, a Międzyłęż we wtorek (11 V) do południa – godzina do ustalenia?
  8. Dyżur sprzątania w tym tygodniu w Garcu mają: Martyna i Artur Borowscy z Gręblina, a w Rudnie pan Agata i Tadeusz Babicz z ul. Kościelnej.
  9. Pielgrzym.
  10. Proszę do końca uregulować „ławkowe”.
  11. Po 20 latach należy przedłużyć miejsce na cmentarzu. Cena 300 zł.
  12. Jutro minie 30 lat, kiedy oficjalnie objąłem proboszczowanie w tej parafii. Z tej okazji zachęcam do kupienia mojej książki, którą z tej okazji dedykuję Parafianom. Cena nadal promocyjna 20 (można ją kupić w zakrystii).

INTENCJE (3–9 V 2021 r.):

- Pon. (3 V) Uroczystość NMP Królowej Polski

Godz. 7.45 – w rocz. ur. + Krystyny Gradtke, Konrada i zm-ch z rodziny Rogalewskich (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Zbigniewa i Zenona, rodziców z obojga stron, Gabrieli i Waleriana Rojek.

Godz. 10.30 – od czcicieli MB Trzykroć Przedziwnej i bł. o. Hilarego – w 30-lecie objęcia obowiązków duszpasterskich w naszej parafii przez Ks. Proboszcza Wojciecha – o bł. Boże, opiekę Matki Bożej i zdrowie.

- Wt. (4 IV) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Jurka Blomberga (REZ).

- Śr. (5 IV) godz. 16.30 – w I. śr. m. – do św. Józefao przyjęcie sakr. małż. przez pary żyjące bez ślubu (REZ).

- Cz. (6 IV) godz. 16.30 – w I. cz. m. – od Czcicieli bł. Hilarego  - o powołania kapłańskie i zakonne z parafii oraz za powołanych (REZ).

- Pt. (7 IV) godz. 16.30 – w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej – jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- So. (8 V) (RUDNO) godz. 16.00 + rodziców, braci i szwagrów (zam. Dahlke).

NIEDZIELA (9 V):

Godz. 7.45 + Władysława i Bolesławy Świerczyńskich.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w I. r. śm. + Teresy Szarmach i Jana (REZ).

Godz. 10.30 + Stanisławy i Jana Czerwińskich oraz brata Edwarda.

ZAPOWIEDZI: Demska Ewa, st. wol. Międzyłęż i Koniecki Michał, st. wol. Starogard Gd., ul Maczka – zap. 2. Czapla Anna, st. wol. Wielki Garc i Dubień Krzysztof, st. wol. Tczew, ul. Gdańska – zap. 2.