Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (21 III 2021 r.)

Piątek, 19 Marzec 2021 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (21 III 2021 r.)

Ogłoszenia na  V Niedzielę Wielkiego Postu (21 III 2021 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary. W minionym tygodniu elektrycy wykonali główne zabezpieczenie prądu dla kościoła parafialnego oraz naprawili największy dzwon ...
  2. Jutro, w pon. (22 III) objadę zgłoszonych chorych. Początek objazdu o godz. 8.30.
  3. W czwartek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości życia.
  4. W piątek w Wielkim Garcu o godz. 16.00 nabożeństwo  Drogi Krzyżowej.
  5. W niedzielę przed poszczególnymi mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żalów.
  6. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach błogosławieństwo palm (bez użycia wody święconej).
  7. W przyszłą niedzielę po sumie przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką będą sprzedawać stroiki wielkanocne. Pieniądze za stroiki zostaną przeznaczone na chorego Piotrusia.
  8. W przyszły pon.-wt.-śr. rekolekcje One-line dla dzieci uczęszczających do szkoły w Rudnie.
  9. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła mają: Kamila i Przemysław Daszkiewicz z Gręblina, a w Rudnie Paulina i Paweł Woźniak z ul. Leśniej (pod Lignowy). Teraz w Wielkim Poście zamiast kwiatów – te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Składamy się na kwiaty do Grobów Pańskich: do Grobu P. w Garcu pieniądze przyjmuje Ks. Prob., a do Grobu P. w Rudnie – przyjmuje pani Kościelna. Proszę nie na ostatnią minutę!
  11. Ze spowiedzi wielkanocnej korzystamy już teraz – przed poszczególnymi mszami.
  12. Pielgrzym.
  13. Rodzice dzieci I-komunijnych: proszę dokonywać już wpłat do waszych przedstawicieli z Komitetu organizacyjnego I Komunii.
  14. Trwa nabór do I klasy SP w Rudnie oraz Przedszkola. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat lub e-mailem.
  15. Są już wywieszone adoracje w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (w Rudnie będzie od 7.0011.00- Sob).
  16. Episkopat Polski przypomina, by osoby chcące przyjąć Komunię św. do ust przyjmowały Ją po osobach przyjmujących na rękę (czyli na końcu kolejki). Ze względu na trwającą pandemię Wielki Tydzień w liturgii będzie przebiegał prawie, jak rok temu: m.in. adoracja krzyża z daleka, nie będzie procesji rezurekcyjnej, nie będzie święconki, ale będzie adoracja Najśw. Sakr. w tzw. Ciemnicy i w Grobach Pańskich i będzie nas mogło być więcej w kościele niż rok temu.

INTENCJE 22-28 III 2021 r.):

Pon. (22 III) godz. 16.30 – przebłagalna i wynagradzająca za profanację Najśw. Ciała Pana Jezusa.

Wt. (23 III) godz. 16.30 – w 14. r. śm. + Bogusława Budzińskiego, Marcina, Jakuba, Teodozji oraz rodziców z obojga stron.

Śr. (24 III) godz. 16.30 + Heleny Ośka, Haliny Syldatk, rodziców Jana i Jadwigi Ośka oraz Mieczysława i Zofii Ośka.

Cz. (25 III) godz. 16.30 (Uroczystość Zwiastowania P.) + Marii (z d. Brzoska).

Pt. (26 III) godz. 16.20 – w rocz. ur. + Władysława Myrdy i zm-ch z rodziny Myrda i Nykaza (REZ.)

So. (27 III) RUDNO, godz. 16.00 – w 13. r. śm. + Franciszka Mechlińskiego, rodziców z obojga stron, braci: Jerzego i Eugeniusza, bratowe: Ewę i Janinę oraz szwagrów: Zenona, Jerzego i Leona.

NIEDZIELA (28 III 2021 r.):

Godz. 7.45 + Ireny Rychłowskiej od kuzyna Mariana z Szczecina.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w dniu ur. + ojca Franciszka Fasiczki i zm-ch z rodziny Fasiczka i Cisewskich oraz w 90-te urodziny o bł. Boże dla teściowej Gertrudy.

Godz. 10.30 – w 11. rocz. śm. + Jana Borysa oraz Jadwigi (REZ.).

-ZAPOWIEDZI: Mateusz Iwański, Gręblin i Beata Seklecka, Subkowy, ul. Gdańska. Zap. 2.