Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (14 III 2021 r.)

Czwartek, 11 Marzec 2021 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (14 III 2021 r.)

Ogłoszenia na  IV Niedzielę Wielkiego Postu (14 III 2021 r.)

1. W piątek w Wielkim Garcu o godz. 16.00 nabożeństwo  Drogi Krzyżowej.
  2. W niedzielę przed poszczególnymi mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żalów.
  3. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła mają: Ewa i Jerzy Górka z Gręblina, a w Rudnie Teresa i Wiesław Starmach z ul. Leśniej (pod Lignowy) (do sprzątania należy też odśnieżanie). Teraz w Wielkim Poście zamiast kwiatów – te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dwie rodziny z Gręblina zgłosiły się, aby zrobić tegoroczny Grób Pański w kościele w Garcu.
  4. Przyjmuję ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie Pani Kościelna.
  5. Regulujemy ławkowe – cena 40 zł.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna. W minionym tygodniu w plebanii pracował hydraulik. W tym tygodniu czekam na elektryków, którzy zajmą się wyłącznikiem głównym w zakrystii kościoła oraz największym dzwonem, bo nie bije.
  7. Korzystamy ze spowiedzi przed mszami, gdyż księża nie przyjadą spowiadać w czasie epidemii.
  8. W zakrystii można nabyć moją książkę pt.: „Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury”. Cena 20 zł.
  9. W tym tygodniu, w piątek, na parkingu przy remizie w Wielkim Garcu zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Wywóz nastąpi o godz. 14.30.
  10. W przyszły poniedziałek (22 III) chcę objechać chorych. Jednak, do przyszłej niedzieli należałoby zgłosić, kto z chorych (mimo epidemii) chce przyjąć ks. proboszcza.
  11. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować katechetce Alicji Dziewiątkowskiej za trud wieloletniego uczenia religii: „Bóg zapłać”. Pani Alicja przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Alicja uczyła religii od września 2002 roku.

INTENCJE 15-21 III 2021 r.):

Pon. (15 III) godz. 16.30 – w dniu ur. + Heleny Bednarczyk, Stanisława i Henryka Bednarczyk oraz Genowefy i Adama Bałdowskich (REZERWACJA)

Wt. (16 III) godz. 16.30 – od Jana Worka + Stanisława Oborzyńskiego.

Śr. (17 III) godz. 16.30 + rodziców Koseckich, szwagra Zdzisława oraz zm-ch z rodziny Koseckich i Ośka (REZERWACJA).

Cz. (18 III) godz. 16.30 + Marii (Gruba).

Pt. (19 III) godz. 16.20 – za zm-ch z rodziny (Gruba)

So. (20 III) RUDNO, godz. 16.00 – w dniu ur. + Stefanii Giergińskiej, Zbigniewa Thruna oraz zm-ch z rodziny Wilma (REZERWACJA).

NIEDZIELA (21 III 2021 r.):

Godz. 7.45 – o zdrowie i bł. Boże (od Nowaczyk).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w tzw. m. od pogrzebu + Danuty Gerowskiej.

Godz. 10.30 + Władysława i Agnieszki oraz zm-ch z rodziny Sadowskich.

-ZAPOWIEDZI: Mateusz Bargieł, Gręblin (bloki) i Małgorzata Szwichtenberg, Pogódki. Zap. 2.

Mateusz Iwański, Gręblin i Beata Seklecka, Subkowy, ul. Gdańska. Zap. 1.

- w minionym tygodniu zmarła i została pochowana śp. Irena Rychłowska z Międzyłęża, lat 75. „Wieczny odpoczynek..”

- Zapraszam na naszą parafialną stronę internetową: www.wielkigarc.parafia.net.pl

- „Bóg zapłać” za dostarczane ofiary kolędowe.

- Musimy zająć się naprawą dachu na plebanii, zalanymi sufitami i popękanymi rurami do wody.

- Poszukuję kościelnego dla kościoła parafialnego.

- Po 20-tu latach należy przedłużyć miejsca naszych bliskich zmarłych na cmentarzu (300 na kolejne 20 lat). Można sprawdzić na stronie parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl Cmentarnik