Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (7 III 2021 r.)

Piątek, 05 Marzec 2021 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (7 III 2021 r.)

Ogłoszenia na  III Niedzielę Wielkiego Postu (7 III 2021 r.)

1. Rodzice dzieci I-komunijnych, którzy nie dostarczyli mi jeszcze Aktu Chrztu z innej parafii, proszę, aby uczynili to w najbliższym czasie oraz inni dostarczyli pozwolenie od ks. proboszcza na udzielenie I-ej Komunii w naszej parafii, gdy dziecko mieszka poza naszą parafią. Jest to zapisane w Statutach I Synodu Diecezji Pelplińskiej w p. 200 paragraf 1:Właściwym miejscem I Komunii św. dzieci jest własna parafia rodziców dziecka”; paragraf 2: „Przygotowanie dzieci do I Komunii św. spoczywa na proboszczu i jego współpracownikach oraz obejmuje zarówno dzieci jak i ich rodziców”. Tak więc ksiądz proboszcz ma prawo i obowiązek interesować się, jak są przygotowane dzieci przez panią katechetkę (tym bardziej, że ks. proboszcz deleguje ją do nauczania religii w szkole).
  2. Przypominam też rodzicom, że do stroju I-komunijnego należy alba (biała), a dziewczynki powinny mieć na głowie wianek z żywej merty
  3. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła i odśnieżania mają: Anna i Roman Hudzik z Gręblina, a w Rudnie Klaudia Smigelska i Jakub z ul. Pelplińskiej. Teraz w Wielkim Poście zamiast kwiatów – te pieniądze przeznaczamy na inne cele parafialne. Przyjmuję już ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie Pani Kościelna.
  4. Regulujemy ławkowe – cena 40 zł.
  5. W piątek w Wielkim Garcu o godz. 16.00 nabożeństwo  Drogi Krzyżowej.
  6. W niedzielę przed poszczególnymi mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żalów.
  7. Korzystamy ze spowiedzi przed mszami, gdyż księża nie przyjadą spowiadać w czasie epidemii.
  8. W zakrystii można nabyć moją książkę pt.: „Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury”. Cena 20 zł.
  9. Pielgrzym
  10. We wtorek msza św. rano o godz. 7.45.

INTENCJE 8-14 III 2021 r.):

Pon. (8 III) godz. 16.30 + Jana Ostrowskiego i o zdrowie dla mamy.

Wt. (9 III) godz. 7.45 – o zdrowie (od Ryśka).

Śr. (10 III) godz. 16.30 – o przebłaganie i wynagrodzenie Trójcy Świętej za grzechy ludzkości (REZERWACJA).

Cz. (11 III) godz. 16.30 + Stanisława Oborzyńskiego – od Danieli.

Pt. (12 III) godz. 16.20 – w tzw. m. od pogrzebu + Stanisława Oborzyńskiego.

So. (13 III) RUDNO, godz. 16.00 – w dniu fatimskim o opiekę i bł. Boże dla papieża Franciszka i Ks. Prob. od róży MB Różańcowej (REZERWACJA-Loda).

NIEDZIELA (14 III 2021 r.):

Godz. 7.45 – dziękczynna za wszystkie łaski z prośbą o dalszą opiekę nad rodziną (zam. Kołakowska Helena).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 6. r. śm. + Jerzego Lody i wsz-ch zm-ch z rodziny (zam. Karwasz).

Godz. 10.30 – w dniu ur. + Heleny Bednarczyk (zam. Maziarz).

-ZAPOWIEDZI: Mateusz Bargieł, Gręblin (bloki) i Małgorzata Szwichtenberg, Pogódki. Zap. 1.

- Zapraszam na naszą parafialną stronę internetową: www.wielkigarc.parafia.net.pl

- „Bóg zapłać” za dostarczane ofiary kolędowe.

- Musimy zająć się naprawą dachu na plebanii oraz zalanymi sufitami.

- Poszukuję kościelnego dla kościoła parafialnego.

- Po 20-tu latach należy przedłużyć miejsca naszych bliskich zmarłych na cmentarzu (300 na kolejne 20 lat). Można sprawdzić na stronie parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl Cmentarnik