Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu (7 III 2021 r.) B

Niedziela, 07 Marzec 2021 r.

Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu (7 III 2021 r.) B

BRACIA i SIOSTRY!

Zachowaj się godnie, ponieważ miejsce, w którym jesteś, jest Domem    Bożym. Taki napis widziałem w przedsionku jednego z kościołów. O obowiązku godnego zachowania się i szacunku dla miejsca świętego, jakim jest kościół, przypomina nam dzisiejsza Ewangelia. Chrystus mówi w niej o świątyni Jerozolimskiej jako o domu swego Ojca”. Pan Jezus kochał swoją świątynię. Często ją odwiedzał. Jak słyszeliśmy z dzisiejszej Ewangelii: bezpardonowo zareagował, gdy działo się w niej coś, co nie czyniło jej miejscem kultu i modlitwy. Myśląc o naszym kościele, w którym się gromadzimy, my również możemy powiedzieć tak jak Chrystus: To jest dom naszego Ojca”. Tak jak Pan Jezus kochał swoją świątynię, tak i my powinniśmy kochać i troszczyć się o naszą świątynię, czy to w Garcu, czy w Rudnie. Powinniśmy dbać i troszczyć, aby nasze świątynie parafialne były piękne, schludne, zadbane, a przede wszystkim, aby zawsze były miejscem kultu i modlitwy. Do tego należy też sprzątanie naszych kościołów. Wszyscy parafianie powinni troszczyć się o utrzymanie w świątyniach takiej czystości i piękna, jakie należne jest Domowi Bożemu i świętości tego miejsca. Księża mówią między sobą:Jeżeli chcesz wiedzieć, jacy ludzie mieszkają w tej parafii, to zobacz ich kościół. Jeżeli jest schludny i dobrze utrzymany, świadczy to, że mieszkają tam dobrzy ludzie, bo kochają swój kościół, a przez to Pana Boga. W tym momencie, składam „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy pięknie wywiązywali się ze swego obowiązku sprzątania kościoła oraz wszystkim, którzy przez ostatnie 2 lata składali się na remont kościoła w Rudnie. Niestety, tych, którzy złożyli ofiarę na remont w Rudnie, nie była nawet połowa. Na 650 rodzin – ofiarę złożyło 285.