Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2021 r.)

Czwartek, 18 Luty 2021 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2021 r.)

Ogłoszenia na  I Niedzielę Wielkiego Postu (21 II 2021 r.)

1.  Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2.  „Bóg zapłać” za dostarczane ofiary kolędowe.
  3. W przyszłą niedzielę (28 lutego) poświęcenie książeczek do I Komunii św. pt. „Z Panem Bogiem”. Po sumie krótkie spotkanie z rodzicami. Proszę z każdej wsi wyznaczyć jednego rodzica do tzw. komitetu organizacyjnego I Komunii. Kto jeszcze nie dostarczył Świadectwa Chrztu z innej parafii – proszę donieść na spotkanie. Czy rodzice mają foto-video operatora?
  4. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła i odśnieżania mają: Paulina i Jacek Krzysica z Gręblina, a w Rudnie Jolanta i Jerzy Kwaterowscy z ul. Pelplińskiej. Gdyby ktoś chciał wyprzedzić swój dyżur sprzątania – mógłby się zgłosić na zrobienie Grobu w kościele parafialnym na Wielki Piątek. Potrzebne są dwie rodziny. Teraz w Wielkim Poście zamiast kwiatów – te pieniądze przeznaczamy na inne cele parafialne. Dziękuję wszystkim (również firmie pogrzebowej) za odśnieżanie w minionym tygodniu.
  5. W minionym tygodniu miałem kontrolę Straży Pożarnej z Tczewa. Wszystkie odgromnienia,  uziemienia kościoła, zabezpieczenia elektryczne i gaśnice są w porządku. Musimy jedynie uprzątnąć rzeczy znajdujące się na pierwszych dwóch poziomach wieży. W związku z tym chciałbym prosić, np. młodych strażaków z OSP w Wielkim Gatcu, o przeniesienie tych rzeczy do organistówki (m.in. konfesjonały, żłóbek, stary silnik od organów i inne).
  6. Poszukuję kościelnego dla kościoła parafialnego.
  7. Regulujemy ławkowe – cena 40 zł (jak rok temu).
  8. W piątek w Wielkim Garcu o godz. 16.00 nabożeństwo  Drogi Krzyżowej.
  9. W niedzielę przed poszczególnymi mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żali.
  10. Pielgrzym
  11. W zakrystii można nabyć moją książkę pt.: „Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury”. Cena 20 zł.

INTENCJE 22-28 II 2021 r.):

Pon. (22 II) godz. 16.30 – dziękczynno-bł. oraz + Zygmunta Krygiela, wszystkich bliskich zm-ch i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wt. (23 II) godz. 16.30 – w miesiąc od śmierci + Zygmunta Choińskiego.

Śr. (24 II) godz. 16.30 – w 12. r. śm. + Marii Langowskiej oraz zm-ch z rodziny Langowskich i Tomasik (REZERWACJA).

Cz. (25 II) godz. 16.30 + Marii Świerczyńskiej – od matki Elżbiety (ostatnia z pogrzebu).

Pt. (26 II) godz. 16.20 – w miesiąc od śm. + Mirosława Neubauera.

So. (27 II) RUDNO, godz. 16.00 – z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą w rodzinie. (zam. Norbert Sadowski).

NIEDZIELA (28 II 2021 r.):

Godz. 7.45 + Stanisława, Henryka i Mieczysława Nagla.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Zenona, Edwina i Anny Gasyna oraz zm-ch rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 + Stanisławy i Zygmunta Szarmach, Renaty, Grzegorza, wujków oraz dziadków z obojga stron.