Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą (30 I 2021 r.)

Piątek, 29 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą (30 I 2021 r.)

Ogłoszenia na  IV Niedzielę Zwykłą (31 I 2021 r.)

1. W najbliższy wtorek (2 lutego) przypada święto MB Gromnicznej. Msze św. o godz. 10.00 (W. Garc), 16.00 (Rudno) i 17.00 (W. Garc). Podczas wszystkich mszy błogosławieństwo świec, w tym – dzieciom do Pierwszej Komunii św. Kolekta z 2-gi lutego na zakony kontemplacyjne.
  2. W środę (3-ci lutego) po mszy w Wielkim Garcu odbędzie się obrzęd przez wstawiennictwo św. Błażeja w chorobach gardła.
  3. W tym tygodniu przypada: I. śr., I.cz., I. pt m. Nabożeństwa w te dni rozpoczynają się o godz. 16.00. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
  4. Dyżur sprzątania kościoła i odśnieżania w tym tygodniu mają: w Wielkim Garcu Katarzyna i Wiesław Chraca, a w Rudnie Monika i Wojciech Majcherczyk z ul. Kwiatowej.
  5. Regulujemy już ławkowe – cena 40 zł (jak rok temu).
  6. Poszukuję kościelnego dla kościoła parafialnego w Wielkim Garcu - przynajmniej na niedziele i święta, i wtedy, gdy spadnie śnieg.
  7. W wyniku ostatnich opadów śniegu zaczęła się sypać plebania (zalana jest jadalnia i oderwał się tynk zewnętrzny od strony ulicy, a ściana  jest z tzw. pacy, podatnej na rozmiękczenie). Powód tych uszkodzeń, to dach – i trzeba będzie z nim coś zrobić!
  8. Na przyszłą niedzielę (7-my lutego) Ks. Biskup ogłasza zbiórkę pieniężną na odbudowanie spalonego kościoła w Kasparusie.
  9. W sobotę nie będzie mszy św. w Rudnie, ale jubileuszowa o godz. 16.00 w Wielkim Garcu.

INTENCJE 1-7 II 2021 r.):

Pon. (1 II) godz. 16.30 – w rocz. śm. + babci Anieli oraz Teresy i Wincentego oraz dusze w czyśćcu cierpiące (REZERWACJA).

Wt. (2 II) godz. 10.00 + Jerzego Kołakowskiego – od Bogdana Kołakowskiego z Rembiszewa Studzianki.

Godz. 16.00 (RUDNO) – dziękując za miniony rok z prośbą o bł. Boże dla Ks. Prob. i członków róży MB Różańcowej.

Godz. 17.00 – int. od sióstr + Henryka Neubauera.

Śr. (3 II) godz. 16.30I. śr. m. do św. Józefa o przyjęcie sakramentu małżeństwa przez pary żyjące bez ślubu kościelnego (REZERWACJA).

Cz. (4 II) godz. 16.30 – w I. cz. m. – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii (REZERWACJA).

Pt. (5 II) godz. 16.30 – w I. pt. m. - od róży MB Szkaplerznej msza św. wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZERWACJA).

So. (6 II) Wielki Garc, godz. 16.00 – Msza św. jubileuszowa w 25-lecie przyjęcia sakramentu małżeństwa.

NIEDZIELA (7 II 2021 r.):

Godz. 7.45 – w 10. r. śm. + Ryszarda Cieszyńskiego, Edwarda i siostry Barbary Śledź.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 7. r. śm. + Zenona i 14. r. śm. + Stefana Cabaja, rodziców z obojga stron, braci, szwagrów i bratowe (REZERWACJA).

Godz. 10.30 + Eryka, siostrę, ojca, matki, siostrzeńca Janusza i zm-ch z rodziny Stencel.

- "Bóg zapłać" za składane ofiary kolędowe.

- Zapraszam na naszą internetową stronę parafialną!

- W minionym tygodniu zmarł śp. Mirosław  Neubauer Gręblina (bloki), lat 60. Jego pogrzeb odbył się wczoraj (sobota, 30.01).

- W miniony piątek zmarła też śp. Teodozja Jabłonka z Gręblina, lat  74. Jej pogrzeb odbędzie się jutro (pon. 1.02) o godz. 10.00 w Wielkim Garcu.

- W środę (3.02) odbędzie się pogrzeb śp. Zygmunta Choińskiego z Rudna, z ul. Kościelnej, lat 90. Pogrzeb rozpocznie się o  godz. 10.00 od pochówku na cmentarzu, potem msza pogrzebowa w Garcu.

Różaniec +  Teodozji Jabłonka dzisiaj (niedziela) w kościele w Garcu o godz. 17.00, a + Zygmunta Choińskiego we wtorek (2 lutego) w kościele w Rudnie o godz. 15.30. „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie..”

- Po 20-tu latach należy przedłużyć miejsca naszych bliskich zmarłych na cmentarzu (300 na kolejne 20 lat). Można sprawdzić na stronie parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl Cmentarnik