Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą (17 I 2021 r.)

Piątek, 15 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą (17 I 2021 r.)

Ogłoszenia na  II Niedzielę Zwykłą (17 I 2021 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. Dyżur sprzątania kościoła w tym tygodniu mają: w kościele parafialnym Adam Ruchała z Gręblina, a w Rudnie Dorota i Bogdan Szczuccy z ul. Kwiatowej. Proszę pamiętać, że dyżur obejmuje cały tydzień, w tym odśnieżanie! Uprzejmie też proszę, aby w Rudnie nie zastawiać mojego miejsca na samochód (chodzi o miejsce, które jest najbliżej wejścia do kościoła – jest tam pod oknem tabliczka z napisem: „ZAKAZ PARKOWANIA”).
  3. Można już wpłacać za ławki – cena 40 zł (jak rok temu).
  4. Proszę po 20-tu latach regulować przedłużenie miejsca na cmentarzu naszych bliskich zmarłych.
  5. Parafian pozdrawiają Ojcowie Karmelici z Krakowa (mają już moją książkę – w niej też napisałem o bł. o. Hilarym). Książka jest do nabycia w zakrystii. Ma ją już Ks. Biskup Ryszard Kasyna. Jest to książka:  „O czynieniu dobra..”
  6. Poszukuję kościelnego dla kościoła parafialnego w Wielkim Garcu.
  7. KOLĘDY:

Ks. Proboszcz zaprasza Parafian z poszczególnych wsi na wspólne msze święte w kościele:

w tym tygodniu: - dla Parafian z Międzyłęża we wtorek; -  dla Parafian z Wielkiego Garca w środę;  - dla Parafian z Gręblina w czwartek. Wszystkie msze o godz. 16.30. A dla Parafian z Rudna – w sobotę o godz. 16.00 w Rudnie.

Ponieważ rezygnujemy z tradycyjnej kolędy, kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka i troską o zdrowie Ks. Proboszcza, serdecznie proszę, o ile to jest możliwe, o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę w (podpisanej) kopercie rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001 (z dopiskiem „kolęda”). Już dziś składam „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

INTENCJE (18 – 24 I 2021 r.):

Pon. (18 I) godz. 16.30 – o oddalenie epidemii koronawirusa (zamówili Parafianie z Gręblina) REZERWACJA?

Wt. (19 I) godz. 16.30 – msza kolędowa w intencjach Parafian z Miedzyłęża.

Śr. (20 I) godz. 16.30 – msza kolędowa w intencjach Parafian z Wielkiego Garca.

Cz. (21 I) godz. 16.30 – msza kolędowa w intencjach Parafian z Gręblina.

Pt. (22 I) godz. 16.30 – msza św. wynagradzająca Trójcy Świętej za grzechy ludzkości (REZERWACJA).

So. (23 I 2021 r.) RUDNO, godz. 16.00 – w intencjach Ks. Prob. oraz o zdrowie i bł. Boże – od Parafian z Rudna.

NIEDZIELA (24 I 2021 r.):

Godz. 7.45 – w IV r. śm. + matki Małgorzaty Michalik i w dniu ur. + Ryszarda Cieszyńskiego.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w I. r. śm. + Wiesława Jabłonki.

Godz. 10.30 + rodziców Marii i Władysława Świtalskich oraz Bogumiły i Romualda Kusowskich.

- zmarł śp. Hubert Kłos z Rudna, z ul. Kościelnej, lat 82. Jego pogrzeb z powodu kwarantanny najbliższej rodziny przewiduję dopiero w przyszły  poniedziałek 25 stycznia o godz. 10.00. „Wieczny odpoczynek..”