Ogłoszenia na III Niedzielę po Narodzeniu P. (10 I 2021 r.)

Piątek, 08 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę po Narodzeniu P. (10 I 2021 r.)

Ogłoszenia na  III Niedzielę po Bożym Narodzeniu (10 I 2021 r.)

1. Kolejna msza św. „kolędowa” dla Parafian z Międzyłęża zostanie odprawiona jutro (pon.) o godz. 16.30, dla Parafian z Wielkiego Garca (przeniesiona jednak) na czwartek rano na godz. 7.45 (bo mam kolędę w dekanacie z Biskupem – w Bobowie), a dla Parafian z Rudna – w sobotę o godz. 16.00 w Rudnie.
  2. Pozostałe msze w tym tygodniu o godz. 16.30, w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  3. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę 17-ty stycznia (2021 r.) mają Iwona i Wiesław Łabuda z Gręblina, a w Rudnie Katarzyna i Krzysztof Majcherczyk z ul. Kwiatowej. Proszę pamiętać, że dyżur obejmuje cały tydzień (łącznie z odśnieżaniem!). Uprzejmie też proszę, aby w Rudnie nie zastawiać mojego miejsca na samochód (chodzi o miejsce, które jest najbliżej wejścia do kościoła – jest tam pod oknem napis: „NIE PARKOWAĆ”).
  4. Pielgrzym.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  6. KOLĘDY: w tym roku epidemia COVID-19 uniemożliwia księżom bezpośrednie wizyty i spotkania z wiernymi. Wirus wywołujący tę chorobę przenosi się dość często za sprawą osób bez objawów i tym samym stanowi ogromne ryzyko zarażenia kolejnych osób podczas wizyt duszpasterskich.

Ks. Proboszcz zaprasza więc Parafian z poszczególnych wsi na wspólne msze święte w kościele.

Ponieważ nie odwiedzam w tym roku domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienie mieszkania i członków rodziny może dokonać także osoba świecka. Należy wówczas, aby ktoś z członków rodziny w obecności domowników pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla jego mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.

Ponieważ rezygnujemy z tradycyjnej kolędy, kierując się (jak wcześniej wspomniałem) troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka i troską o zdrowie Ks. Proboszcza, serdecznie proszę (o ile to jest możliwe) o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem kolęda) rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001 (z dopiskiem „kolęda”). Już dziś składam „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary.

INTENCJE (11 – 17 2021 r.):

Pon. (11 I) godz. 16.30 – msza św. kolędowa w intencjach Parafian z Międzyłęża.

Wt. (12 I) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Heleny Bednarczyk (zam. Maziarz).

Śr. (13 I) godz. 16.30 – w dniu fatimskim – msza św. wynagradzająca MB Nieust. Pomocy z prośbą o łaskę zdrowia w 80-te urodziny Anieli Fasiczka, dla Ks. Prob. i członków róży MB Piaseckiej oraz o oddalenie pandemii.

Cz. (14 I) godz. 7.45 – msza św. kolędowa w intencjach Parafian z Wielkiego Garca.

Pt. (15 I) godz. 16.30 – w miesiąc od pogrzebu + Henryka Neubauera (przeniesiona o 1 dzień).

So. (16 I 2021 r.) RUDNO, godz. 16.00 – msza św. kolędowa w intencjach Parafian z Rudna.

NIEDZIELA (17 I 2021 r.):

Godz. 7.45 + Haliny i Henryka Wysockich, Jerzego i Krzysztofa Strambowskich oraz dziadków z obojga stron.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w rocznicę śm. +  Wiesława Jabłonki.

Godz. 10.30 + Ireny i Zygmunta Kołakowskich oraz babcie i dziadków z obojga stron (zam. Kazimierz).

- w zakrystii jest do nabycia moja najnowsza książka (cena 20). Proszę ją też traktować jako kazaniei to takie trwałe.

- nadal poszukuję kościelnego