Ogłoszenia na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (3 I 2021 r.)

Niedziela, 03 Styczeń 2021 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (3 I 2021 r.)

Ogłoszenia na  II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (3 I 2021 r.)

1. Msza św. „kolędowa” dla Parafian z Rudna zostanie odprawiona jutro (pon.) w Rudnie, rano o godz. 7.15, a następna pojutrze (we wt.) też w Rudnie o godz. 16.00 (Ogłoszenie dla Rudnian: Na te msze można przynieść koperty z ofiarami kolędowymi).
  2. W środę uroczystość Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. W czwartek i piątek przypada I. cz. i I. pt. miesiąca. Msze św. po południu o godz. 16.30. Pół godziny przed mszami – nabożeństwa, a w piątek okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej.
  4. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę 10-ty stycznia (2021 r.) mają Katarzyna i Waldemar Musiał z Gręblina, a w Rudnie Anna i Krzysztof Serkowscy z ul. Kwiatowej. Teraz, gdy nie dekorujemy kościoła kwiatami, to te pieniądze przeznaczamy na inne cele parafialne.
  5. KOLĘDY: w tym roku epidemia COVID-19 uniemożliwia księżom bezpośrednie wizyty i spotkania z wiernymi. Wirus wywołujący tę chorobę przenosi się dość często za sprawą osób bez objawów i tym samym stanowi ogromne ryzyko zarażenia kolejnych osób podczas wizyt duszpasterskich.

Ks. Proboszcz zaprasza więc Parafian z poszczególnych wsi na wspólne msze święte w kościele.

Ponieważ nie odwiedzam w tym roku domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienie mieszkania i członków rodziny może dokonać także osoba świecka. Należy wówczas, aby ktoś z członków rodziny w obecności domowników pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla jego mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.

Ponieważ rezygnujemy z tradycyjnej kolędy, kierując się (jak wcześniej wspomniałem) troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka i troską o zdrowie Ks. Proboszcza, serdecznie proszę (o ile to jest możliwe) o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem kolęda) rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001 (z dopiskiem „kolęda”).

INTENCJE (28 XII 2020 r. – 3 I 2021 r.):

Pon. (4 I) RUDNO, godz. 7.15 – w intencjach Parafian z Rudna.

Wt. (5 I) RUDNO, godz. 16.00 – w intencjach Parafian z Rudna.

Śr. (6 I) OBJAWIENIE PAŃSKIE  –  TRZECH KRÓLI:

Godz. 7.45 – w 10. r. śm. + Ryszarda Cieszyńskiego, Edwarda i siostry Barbary Śledź.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Jana Potulskiego i zm-ch z rodziny Potulskich (zam. p. Choszcz).

Godz. 10.30 – w I-wszą śr. m. do św. Józefa o przyjęcie sakramentu małżeństwa przez pary żyjące związkach niesakramentalnych (REZERWACJA).

Cz. (7 I) godz. 16.30 – w I-wszy cz. m. – od czcicieli bł. Hilarego za powołanych i o powołania z parafii (REZERWACJA).

Pt. (8 I) godz. 16.30 – w I-wszy pt. m. – od MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZERWACJA).

So. (9 I 2021 r.) RUDNO, godz. 16.00 – w rocz. śm. + Hanny Renka oraz zm-ch z rodziny (zam. z Lignów-REZERWACJA).

NIEDZIELA (10 I 2021 r.):

Godz. 7.45 – w 75-te urodziny z podz. za otrzymane łaski w minionych latach, z prośbą o dalsze i dla całej rodziny (zam. Ernest).

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Agnieszki i Pawła Rogalewskich oraz zm-ch z rodziny Warmbier: Aleksandrę, Franciszka, Łucję, Gertrudę i Leona (REZERWACJA).

Godz. 10.30 + ojca Władysława i ojca Leona oraz babcie i dziadków z obojga stron.

- w zakrystii jest do nabycia moja najnowsza książka, pt. "Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natrury". Cena 20 zł.