Ogłoszenia na Sylwestra i Nowy Rok (31.12.2020-1.01.2021)

Czwartek, 31 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia na Sylwestra i Nowy Rok (31.12.2020-1.01.2021)

OGŁOSZENIA na Sylwestra i NOWY ROK (2020/21)

1.W minionym roku w parafii było: 21chrztów, 16pogrzebów, 4 – śluby.

2. W minionym roku kontynuowaliśmy inwestycję w Rudnie: modernizację kościoła. Kosztowało nas to 145 tys. zł. Do zapłacenia zostało nam jeszcze 40 tys.

3. W minionym roku udało nam się prawie uporać ze śmieciami na cmentarzu parafialnym i wyszliśmy na prostą (wyjaśniam, że w tym roku nie płaciliśmy za wagę śmieci, ale za każdy kontener – kontenerów było 11). Niestety, niektórzy nie potrafili i nadal nie potrafią wrzucić śmieci do kontenera (dlatego kontenery były i są pozostawiane otwarte, bo ludzie ciągle rzucają pod kontener (a co dopiero nauczyć ludzi segregacji śmieci!).

4. W związku z 30. rocznicą mojego proboszczowania w tej parafii, 14-ty września 2021 roku, do naszej parafii przybędzie ks. biskup Ryszard Kasyna. Przy okazji pobłogosławi wnętrze odnowionego kościoła w Rudnie i odprawi Odpust Podwyższenia Krzyża Św.

5. W 3 grudnia minęło 25 lat, kiedy został upoważniony do pełnienia szczytnej posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. pan Tadeusz Żółtek.

Na nowy rok życzę: Niech uzdrawiająca moc i czuła obecność Świętej Bożej Rodzicielki Maryi obdarza zdrowiem, napełnia pokojem, nadzieją i miłością. Z modlitewną pamięcią i serdecznym pozdrowieniem – Ksiądz Proboszcz.

Pragnę poinformować, że nakładem Wydawnictwa „Bernardinum” ukazała się moja następna książka pod tytułem „Czynienie dobra doskonaleniem natury ludzkiej”. Jej treści stanowią kompendium wiedzy na temat czynienia dobra w różnym ujęciu: zarówno religijnym, moralnym, społecznym, jak i etycznym oraz wychowawczym. Uwzględniają przykłady i wskazówki, w jaki sposób zapobiegać działaniom nieuczciwym i niepożądanym, szczególnie w stosunku do drugiego człowieka. Każde odniesienie do działań związanych z czynieniem dobra ujęte w tej lekturze, może stanowić podstawę do zmiany naszego postępowania i własnych zachowań, bez ingerencji osób trzecich. Bardzo wartościowa, nie tylko moim zdaniem, ale i recenzenta pracy, profesora Janusza Szulista okazuje się część odnosząca się szczególnie do młodego pokolenia i osób je wychowujących, a dotycząca aspektu wychowawczego. Nie znaczy to, że umniejsza to wartości pozostałych, dość wnikliwie opracowanych zagadnień.

Serdecznie zachęcam do zakupu książki, która jest też niejako uwieńczeniem mojego
30 – letniego pobytu w Naszej parafii.

Koszt książki – 20 złotych (w Wydawnictwie „Bernardinum” – 29.90)