Czwarta książka ks. prob. Wojciecha Gruby na 30-lecie proboszczowania w Wielkim Garcu

Środa, 30 Grudzień 2020 r.

Monografia autorstwa ks. Wojciecha Gruby pt.: "Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury" mieszcząc się w obszarze nauk humanistycznych, ukierunkowuje czytelnika w sposób kompleksowy na zagadnienie czynienia dobra z punktu widzenia teologii, filozofii, historii. Czynienie dobra zostało ukazane w kilku aspektach: etycznym, społecznym, wychowawczym (formacyjnym), moralnym i religijnym, co uwzględniono w tytułach poszczególnych części ksiązki. Wnikliwe omówienie czynienia dobra w różnym aspekcie można uznać za przykład praktycznej wskazówki do zaradzania wszelkim formom nieuczciwego postępowania. Rozwinięciem tradycyjnej  doktryny moralnej są też przykłady wyjęte z historii powszechnej i historii Kościoła.

Książka zawiera recenzję ks. prof. dra hab. Janusza Szulista, spis treści, wprowadzenie, 5 części (zamiast rozdziałów) czynienia dobra w różnych ujęciach, zakończenie, wykaz skrótów oraz bibliografię załącznikową.

Dane techniczne książki: oprawa - miękka (zeszytowa); liczba stron - 143; format - 150/210 mm.