Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (20 XII 2020 r.)

Niedziela, 20 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (20 XII 2020 r.)

Ogłoszenia na  I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (27 XII 2020 r.)

1.
  2. W pon. i śr. msze św. roratnie (ku czci Najśw. Maryi Panny).
  3. PASTERKA (24 XII): RUDNO - godz. 22.00, W. GARC - godz. 24.00. Proszę pamiętać o obowiązujących przepisach epidemicznych, tj. zakryte usta i nos; 1 osoba na 15 m2 oraz o zachowaniu dystansu 1,5 metra od drugiej osoby.
  4. W I święto nie będzie mszy o godz. 7.45.
  5. Ci, którzy z powodu epidemii nie chodzą do kościoła mogą kolektę wpłacać na konto parafialne.
  6. W tym tygodniu choinki w kościele parafialnym i żłóbek przygotowują Dorota i Krzysztof Hinc oraz Danuta i Adam Krzysica z Gręblina, a w Rudnie  Marianna i Józef Jabłonka oraz Marcelina i Łukasz Jabłonka z ul. Polnej.
  7. Szafarz Komunii św. pojedzie do chorych w I święto po sumie. Można ewent. odmówić Szafarza.
  8. KOLĘDY: w tym roku epidemia COVID-19 uniemożliwia księżom bezpośrednie wizyty i spotkania z wiernymi. Wirus wywołujący tę chorobę przenosi się dość często za sprawą osób bez objawów i tym samym stanowi ogromne ryzyko zarażenia kolejnych osób podczas wizyt duszpasterskich.

Dnia 10 grudnia br. Księża Biskupi naszej diecezji przeprowadzili konsultacje z dekanalnymi ojcami duchownymi, którzy wyrazili stanowisko zarówno własne jak i kapłanów z dekanatów na temat tegorocznej formy kolędowania. Wcześniej zasięgnięto również opinii wiernych świeckich.

Biorąc je pod uwagę wizyta duszpasterska wyjątkowo będzie wyglądała w następujący sposób: Ks. Proboszcz zaprasza Parafian z poszczególnych wsi na wspólne msze święte w kościele. Msze te są wywieszone w gablocie.

Ponieważ nie odwiedzam w tym roku domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienie mieszkania i członków rodziny może dokonać także osoba świecka. Należy wówczas, aby ktoś z członków rodziny w obecności domowników, na przykład w uroczystość Bożego Narodzenia bądź Trzech Króli, pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla jego mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.

Ponieważ rezygnujemy z tradycyjnej kolędy, kierując się (jak wcześniej wspomniałem) troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka i troską o zdrowie Ks. Proboszcza, serdecznie proszę (o ile to jest możliwe) o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę w kopercie (z napisem kolęda) rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii.

INTENCJE (21 XII – 27 XII):

Pon. (21 XII) godz. 16.30 + Marii Świerczyńskiej – od Pauliny i Grażyny Kryza.

Wt. (22 XII) godz. 16.30 + Mariana Kroka – od cioci Celiny z Woli Łużańskiej.

Śr. (23 XII) godz. 16.30 + Zygmunta Krygiela.

Cz. (24 XII) godz. 22.00 (Msza św. Wigilijna w RUDNIE) + rodziców Pelagii i Jana Cieszyńskich.

24.00 (PASTERKA) – w 12. r. śm. + Konrada Gradtke oraz zm-ch z rodziny Gradtke i Rogalewskich (REZERWACJA).

Pt. (25 XII) I ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA

Godz. 8.50 (RUDNO) – w IV r. śm. + Gizeli Rogalewskiej, Franciszka oraz rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 + Zofii i Jana Rasmus oraz zm-ch z rodziny.

Sobota (26 XII) II ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Bańczak orz zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) – za zm-ch z rodziny Kwaterowskich i Eglerów.

Godz. 10.30 + Jarosława i Wiesława Płaska oraz Jerzego i Kazimierza Kamińskich i Marii Płaska.

NIEDZIELA (27 XII):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Franciszka Ździebłowskiego, Bogumiły, Henryka, Heleny, Eugeniusza, Mateusza Borowskiego i Jadwigi Borowskiej.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w II r. śm. + Marcina Manikowskiego.

Godz. 10.30 + Jana i zm-ch z rodziny (zam. Dwornik).

Msze święte kolędowe w intencjach wiernych:

1. Dla wiernych z Międzyłęża:

1o pon. (28 XII) – godz. 9.00,

2o pon. (11 I 2021 r.) – godz. 16.30.

1. Dla wiernych z Wielkiego Garca:

1o wt. (29 XII) – godz. 9.00,

2o pt. (15 I 21 r.) – godz. 16.30.

1. Dla wiernych z Gręblina:

1o śr. (30 XII) – godz. 9.00,

2o Nowy Rok (1 I 21 r.) – godz. 16.00,

3o pon. (18 I 21 r.) – godz. 16.30.

1. Dla wiernych z Rudno:

1o pon. (4 I 21 r.) – w Rudnie o godz. 7.15,

2o wt. 5 I 21 r. – w Rudnie o godz. 16.00,

3o so. (16 I 21 r.) – w Rudnie o godz. 16.00.