Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (13 XII 2020 r.)

Niedziela, 13 Grudzień 2020 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (13 XII 2020 r.)

Ogłoszenia na  III Niedzielę Adwentu (13 XII 2020 r.)

1. W pon., śr. (o 7.45) i sobotę (w Rudnie) msze św. roratnie (ku czci Najśw. Maryi Panny).
  2. W drugim semestrze szkolnym odbędą jeszcze jedne zapisy do Rycerstwa Niepokalanej dzieci klasy IV SP.
  3. Każde moje kazanie, ogłoszenia i intencje mszalne można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl
  4. Ci, którzy z powodu epidemii nie chodzą do kościoła mogą kolektę wpłacać na konto parafialne (Konto jest też podane na stronie internetowej parafii). „Bóg zapłać” tym, którzy dotąd tak czynili, bądź ofiarę wręczali mi osobiście albo kopertę wrzucali na kolektę.
  5. W tym tygodniu kościół parafialny sprząta Tomasz Sadowski z Gręblina a w Rudnie Małgorzata i Stanisław Różanek z ul. Polnej. Teraz w Adwencie, gdy nie kupujemy kwiatów do kościoła, to te pieniądze przeznaczamy na cele parafialne, np. musiałem kupić dla kościoła w Garcu wazony….
  6. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  7. W przyszłą niedzielę, po sumie, Szkolne Koło Caritas z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie będzie sprzedawać stroiki bożonarodzeniowe po 20 zł. Pieniądze za stroiki zostaną przeznaczone na Dom Dziecka w Gniewie.
  8. Szafarz Komunii św. pojedzie do chorych w I święto po sumie. Ze względu na zagrożenie epidemiczne można odmówić przybycie szafarza.
  9. Dziś „Pielgrzym” (w kruchcie).
  10. Komunikat Księdza Biskupa w sprawie kolęd podam w przyszłą niedzielę.

INTENCJE (14 XII – 20 XII):

Pon. (14 XII) godz. 16.30 – od róży Św. Antoniego z Międzyłęża + w czyśćcu i zmarłe członkinie.

Wt. (15 XII) godz. 16.30 + Mariana Kroka – od syna Wojciecha z rodziną.

Śr. (16 XII) godz. 7.45 + Rafała Zielińskiego i Witolda Jabłońskiego.

Cz. (17 XII) godz. 16.30 +  Marii Świerczyńskiej – od Grażyny i Kazika.

Pt. (18 XII) godz. 16.30 + Jerzego Kołakowskiego – od rodziny Białych z Tybory Trzcianki.

Sobota (19 XII) godz. 16.00 (RUDNO) + rodziców Benedykta i Heleny Gleizner, braci, babcie i dziadków oraz zm-ch z rodziny Kwaterowskich.

NIEDZIELA (20 XII):

Godz. 7.45 + Marianny i Franciszka Sak i wsz-ch zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Romana Dziewiątkowskiego (REZERWACJA).

Godz. 10.30 + Edyty i Józefa Jon, brata Józefa oraz Janusza Kusowskiego (REZERWACJA).

- 30 listopada br. zmarł śp. Henryk Neubauer z Gręblina, lat 87. Jego pogrzeb odbędzie się jutro (w pon. 14 XII). Pogrzeb rozpocznie się od pochówku na cmentarzu parafialnym w Wielkim Gacu o godz. 10.00. Po zakończonych ceremoniach pogrzebowych na cmentarzu w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa. Przypominam, że pozostają w mocy ograniczenia dotyczące liczby uczestników pogrzebu na cmentarzu i w kościele, wynikające z przepisów państwowych. Obowiązują też maseczki i zachowanie odległości (odległość nie dotyczy rodziny mieszkającej razem). Wieczny odpoczynek..