Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (B) 29 XI 2020 r.

Niedziela, 29 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (B) 29 XI 2020 r.

1. Trwa epidemia i zachowujemy przepisy epidemiczne – w kościele i na zewnątrz należy mieć zakryte usta i nos (w busie i sklepie też).
  2. Dezynfekujemy ręce.
  3. W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2.
  4. Ze względu na bezpieczeństwo Komunię św. przyjmujemy na rękę (w ślinie może być najwięcej wirusa).

Ogłoszenia na  I Niedzielę Adwentu (29 XI 2020 r.)

1. Jeszcze dziś i jutro można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w ciągu jednego dnia za pobożne nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych (będąc w stanie łaski uświęcającej).
  2. W przyszłą niedzielę (6 XII) na wszystkich mszach poświęcenie Medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  3. Wstąpienie dzieci do Rycerstwa Niepokalnej 8 XII na mszach o godz. 16.00 w Rudnie i 17.00 w Gracu.
  4. W tygodniu kościół parafialny sprzątają Małgorzata i Mariusz Kołakowscy z Gręblina a w Rudnie Krystyna i Jacek Leszczyńscy z ul. Polnej. Teraz w Adwencie, gdy nie kupujemy kwiatów do kościoła, to te pieniądze przeznaczamy na cele parafialne.
  5. W pon., śr. i sobotę (w Rudnie) msze św. roratnie (ku czci Najśw. Maryi Panny).
  6. W tym tygodniu przypada: I. śr., I. cz. i I. pt. miesiąca. Nabożeństwa pół godziny przed mszami, czyli od 16.00. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  7. Pielgrzym.
  8. "Bóg zapłać" za ofiary na kolektę złożone przelewem na konto parafialne.

INTENCJE (30 XI – 6 XII):

Pon. (30 XI) godz. 16.30 + zm-ch z rodziny Demskich, Kozieł i Śledź (REZERWACJA).

Wt. (1 XII) godz. 16.30 + Marii (Gruba).

Śr. (2 XII) godz. 16.30 – w I. śr. m. – o zaprzestanie życia bez sakramentu małżeństwa (REZ.)

Cz. (3 XII) godz. 16.30 – w I. cz. m. – od czcicieli bł. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii oraz za powołanych (REZ.).

Pt. (4 XII) godz. 16.30 – w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusowemu za grzechy (REZ.).

Sobota (5 XII) godz. 16.00 (RUDNO) – w r. śm. + Rozalii i Antoniego Szczeblewskich.

NIEDZIELA (6 XII):

Godz. 7.45 – w rocz. ur. + matki Małgorzaty Michalik.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Franciszka Nabakowskiego i zmarłe rodzeństwo.

Godz. 10.30  + Jana i Stanisławy Czerwińskich oraz zm-ch z rodziny.

P.S.

- Ci, którzy teraz (z powodu epidemii nie chodzą do kościoła) mogą kolektę wpłacać na konto parafialne (Konto jest podane na stronie internetowej parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl).

- po 20 latach należy przedłużyć miejsce na cmentarzu (cena 300 zł na kolejne 20 lat) – zob. strona internetowa: Cmentarnik.