Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą (22 XI 2020 r.)

Niedziela, 22 Listopad 2020 r.

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą (22 XI 2020 r.)

1. Trwa epidemia i zachowujemy przepisy epidemiczne – w kościele i na zewnątrz należy mieć zakryte usta i nos.
  2. Dezynfekujemy ręce.
  3. W kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2.
  4. Ze względu na bezpieczeństwo Komunię św. przyjmujemy na rękę (w ślinie jest najwięcej wirusa).

Ogłoszenia na  XXXIV Niedzielę Zwykłą (22 XI 2020 r.)

1. Jeszcze do końca listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych w ciągu jednego dnia za pobożne nawiedzenie cmentarza i dowolną modlitwę za zmarłych (będąc w stanie łaski uświęcającej).
  2. Świeczek już nie ma. Jest jeszcze kilka kalendarzy z „Bernardinum” (ze zdjęciami z katedry pelplińskiej) – mały za 5 zł i duży za 10
  3. W tygodniu kościół parafialny sprząta i dekoruje kwiatami Jan Świerczyński z Gręblina a w Rudnie Zofia i Jan  Huzior z ul. Polnej. Proszę pamiętać o wianku adwentowym.
  4. Można jeszcze zgłaszać „Wypominki”.
  5. Ci, którzy teraz (z powodu epidemii nie chodzą do kościoła) mogą kolektę wpłacać na konto parafialne (Konto jest podane na stronie internetowej parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl).
  6. W tym tygodniu msze św. o godz. 16.30, ale w pon., wt. i śr. po jeszcze jednej mszy o godz. 16.50.

INTENCJE (23 – 29 XI):

Pon. (23 XI) godz. 16.30 + Zygmunta Krygiela (REZERWACJA).

Godz. 16.50 – o przebłaganie Trójcy Przenajświętszej i do dusz czyśćcowych jako zadośćuczynienie za niepotrzebne grzechy narażenia życia i zdrowia z powodu marszów w czasie trwającej w Polsce epidemii.

Wt. (24 XI) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Apolonii Loda.

Godz. 16.50 – msza św. z prośbą do Trójcy Przenajświętszej i do dusz czyśćcowych o zaniechanie w Polsce szatańskich marszów i o zniszczenie dzieł szatana.

Śr. (25 XI) godz. 16.30 + Marii i Karola Żółtek (zam. Stanisław).

Godz. 16.50 – do Trójcy Przenajświętszej i do dusz czyśćcowych oraz o dary Ducha Św. dla rządu do dokończenia procedury ratowania bezbronnych dzieci z wadą eugeniczną.

Cz. (26 XI) godz. 16.30 + w czyśćcu cierpiące (zam. p. Salomea).

Pt. (27 XI) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Marii Salewskiej.

Sobota (28 XI) godz. 16.00 (RUDNO) + Pawła i Stefanii Ciara oraz zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (29 XI):

Godz. 7.45 – w II r. śm. + Heleny Ośka, rodziców Mieczysława i Zofii Wierzbickich oraz Jana i Jadwigi Ośka i Aliny Syldatk (zam. Mieczysław Ośka).

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Krzysica i Żółtek (REZERWACJA Krzy..)

Godz. 10.30  + Haliny i Franciszka Szypkowskich oraz zm-ch dziadków z obojga stron.

P.S.

- po 20 latach należy przedłużyć miejsce na cmentarzu (cena 300 zł na kolejne 20 lat) – zob. strona internetowa: Cmentarnik.

- kto stawia nowy nagrobek powinien to zgłosić w biurze paraf. i zapłacić 10% wartości nowego nagrobka