Święto Niepodległości - 11 XI 2020 r.

Środa, 11 Listopad 2020 r.

Święto Niepodległości - 11 XI 2020 r.

Święto Niepodległości – 11 XI 2020 r.

Drodzy Patrioci!

Słowo „patria” z łac. znaczy „ojczyzna”, a to znaczy – ziemia ojców, którą trzeba kochać jak swojego ojca i swoją matkę. Mówi o tym IV przykazanie Boże.

Rodzice dają życie, jedzenie, bezpieczeństwo, uczą, pomagają. Podobnie w ojczyźnie powinniśmy znaleźć pracę, czuć się jak w rodzinie: bezpiecznie, nakarmieni, miłujący się.

Jan Paweł II mówił: „ojczyzna to jest moja matka”. I nasza to też matka, która daje życie, chroni swoje dzieci, karmi je, gdzie wszyscy czują się bezpiecznie.

Kardynał Stefan Wyszyński mówił, że „Naród, który zabija własne dzieci, jest Narodem bez przyszłości”. W Polsce znowu mówi się tak dużo o aborcji, a kraje, które była mocno aborcyjne – dziś proszą surogatki (por. Szwedki zamówiły urodzenie dzieci przez surogatki na Ukrainie, a gdy przyszła pandemia - nie można ich było - tych dzieci odebrać); gorzej: homoseksualiści chcą kupić dzieci od surogatek (poprzedniej niedzieli w Belgii było na ten temat).

Polacy ginęli za ojczyznę i księża ginęli podczas powstań narodowych: w 1830 (Powstanie Listopadowe), w 1863 (Powstanie Styczniowe). Ksiądz Proboszcz z Klonówki robił zbiórkę powstańców styczniowych (na kościele jest tablica pamiątkowa). I Polacy ginęli za ojczyznę w I wojnie światowej i II wojnie światowej. Z naszej dawnej Diecezji Chełmińskiej zginęło 50% duchowieństwa (z 701 kapłanów - 300) i ginęli zakonnicy, Werbiści, którzy uczyli się w Górnej Grupie - mieli wyrzec się katolicyzmu i polskości, a oni tego nie uczynili, i dlatego trafili do różnych niemieckich obozów koncentracyjnych, jak chociażby Fort VII w Poznaniu, Gusen w Austrii, Dachau czy Sachsenhausen w Niemczech. W obozie stosowano dla nich szczególne  karne ćwiczenia, apele, marsz w miejscu, marsz wojskowy, biegi, czołganie, podskoki i przysiady. Byli też oblewani i zanurzani w lodowatej wodzie. Cel był ten sam - złamać i odebrać ludzką godność. W 2011 roku rozpoczął się drugi proces męczenników II wojny światowej: 80 kandydatów na Ołtarze (wśród nich m.in. 16 kapłanów i jeden kleryk z Diecezji Pelplińskiej i 19 Werbistów). I odszkodowanie nam się należy od Niemców za II wojnę światową (Niemcy nas napadli – nie my ich). Po I wojnie były odszkodowania - mój dziadek, który walczył po stronie Prus (miał 19-21 lat) w walce pod Verdun we Francji został ranny - to dostał odszkodowanie; i podczas II wojny światowej nie podpisał listy "Eingedeutsche". Miał ją podpisać, gdyż pochodził z Pomorza - z Kaszub. Przez całą wojnę musiał się przez to się ukrywać. Dwa razy cudem uszedł z życiem. Dożył 84 lat.

W historii Europy była już:

1 – rewolucja francuska (1789-1799),

2 – rewolucja październikowa – bolszewicka w Rosji (1917),

3 – teraz mamy – rewolucję obyczajową (każda rewolucja niesie za sobą ofiary!).

Kardynał Sługa Boży Stefan Wyszyński mówił (zmarł w 1981 r. w Warszawie): "... jeśli przyjdą niszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego Narodu...". NARÓD ma pewne uczucia, myśli, pragnienia, dążenia, które przejawiają się w jego kulturze, piśmiennictwie, sztuce, wierzeniach, instytucjach, działalności dziejowej. To znaczy, że Naród ma duszę! Musimy więc ratować duszę Polski i   każdego Polaka. Jak to widać: jesteśmy sterowani przez niektóre środki przekazu, gdzie np. przepuszczany jest atak na Kościół, księży – robią to, by by obrzydzić wiernym kapłanó, Kościół. Ostatnio w środkach przekazu jest przepuszczany atak na kardynała Dziwisza – niech Mu najpierw coś udowodnią, a nie cytują niesprawdzone przez Komisję Watykańską fakty - i dodają długie swoje komentarze. Jak widać: zaczynają "od góry", od Pasterzy - w myśl zasady: "uderz w Pasterza, a owce się rozpierzną". Porównaj ostatnie tzw. "strajki kobiet". W Ewangelii według św. Łukasza, rodz. 10, wiersze 17-18 czytamy:  "Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy (Jezus) rzekł do nich: "Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica". Błyskawica, to więc znak szatana! Tym znakiem posługują się rewolucjoniści obyczajowi.