Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą (6 IX 2020 r.)

Niedziela, 06 Wrzesień 2020 r.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą (6 IX 2020 r.)

1. Trwa epidemia i zachowujemy przepisy epidemiczne – w kościele należy mieć zakryte usta i nos (por. Dziennik Ustaw RP z dnia 7 VIII br, par. 25 us. 8).
  2. Ze względu na wzmożone zakażenia w naszym województwie, w sąsiednich powiatach oraz naszej gminie przyjmujemy Komunię św. na rękę.

Ogłoszenia na  XXIII Niedzielę Zwykłą (6 IX 2020 r.)

1. Msze św. po południu o godz. 16.30.
  2. Biuro parafialne ponownie czynne codziennie o godz. 17.00.
  3. Dyżur sprzątania kościoła parafialnego na niedzielę 13 IX mają Iwona i Krzysztof Cherjan z Gręblina, a w Rudnie kościół sprzątają i dekorują ołtarz kwiatami Michalina i Szymon Wachowscy z osiedla Pomorskiego
  4. Dziś w naszej parafii DOŻYNKI. Na sumie Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Wieniec dożynkowy i chleb przynosi Sołectwo Międzyłęż, a delegacje z poszczególnych wsi przynoszą DAR OŁTARZA w postaci zebranej gotówki pieniężnej, który przeznaczymy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie.
  5. „Bóg zapłać” wszystkim tym Parafianom, którzy ofiarowali swój dar serca. I bardzo dziękuję osobom za trud zbierania datków.
  6. Biskup Diecezjalny, Burmistrz MiG Pelplin oraz Marszałek Województwa zapraszają na Wojewódzkie Dożynki, które odbędą się w Pelplinie 12-ty września (sobota) o godz. 12.00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Pelplinie.
  7. W przyszłą niedzielę, 13-ty września (po sumie) spotkanie z rodzicami do I Komunii. Komitet organizacyjny prosi rodziców, aby jeszcze w tym tygodniu zaczęli wpłacać ustaloną składkę.
  8. Pielgrzym.
  9. W minionym tygodniu remontowaliśmy organy parafialne. Zostały naprawione niegrające piszczałki oraz wymieniony został silnik elektryczny na (przywieziony) z Niemie. Cena naprawy organów wyniosła ……………. zł.

INTENCJE (7-13 IX):

Pon. (7 IX) godz. 16.30 + Rozalii Załuskiej oraz Stanisława Szczuckiego i zm-ch z rodziny Załuskich oraz Szczuckich (REZERWACJA).

Wt. (8 IX) godz. 16.30 – w 30. rocz. ślubu (Iwona i Wiesław) jako dziękczynno-bł.

Śr. (9 IX) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

Cz. (10 IX) godz. 16.30 – w I r. śm. + Stefanii Giergińskiej (zam. Thrun).

Pt. (11 IX) godz. 16.30 – w dniu ur. + ks. Karola Kośnika oraz zm-ch księży, którzy pracowali w naszej parafii – od róży św. Joachima i św. Anny.

Sobota (12 IX) godz. 16.00 (RUDNO) + rodziców Pawła i Agnieszki Rogalewskich oraz zm-ch z rodziny: Mariannę, Jana, Krystynę, Bolesława, Marię i Czesława Serockich.

NIEDZIELA (13 IX):

Godz. 7.45 + ks. Karola Kośnika w dniu ur.

Godz. 8.50 – w dniu fatimskim – od Parafian jako wynagradzająca Niep. Seru Maryi.

Godz. 10.30 – w dniu Narodzenia NMP od róży MB Piaseckiej – msza św. dziękczynna z prośbą o ustanie epidemii.

- W minionym tygodniu zmarła i została pochowana na cmentarzu parafialnym w Wielkim Garcu, była parafianka z Gręblina, śp. Teresa Latoszewska, lat 46. Wieczny odpoczynek..