Kazanie na XXII Niedzielę Zwykłą (30 VIII 2020 r.)

Niedziela, 30 Sierpień 2020 r.

Kazanie na XXII Niedzielę Zwykłą (30 VIII 2020 r.)

Pan Jezus rzekł: Jeśli kto chce pójść za Mną.. niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Najbardziej czytelnym znakiem bycia Jego uczniem jest prześladowanie. Morderstwa, gwałty, porwania, tortury, obozy pracy, grabieże, niszczenie miejsc kultu, to formy prześladowań dzisiejszych chrześcijan. Badania różnych instytucji pokazują, że przemoc z powodów religijnych dotyczy 260 mln chrześcijan w 73 krajach świata i liczba ta z roku na rok rośnie. Każdego dnia za wiarę ginie 11-tu chrześcijan. Do krajów, gdzie mają miejsce prześladowania chrześcijan należą: Syria, Irak, Egipt, Nigeria, Sudan, Republika Środkowoafrykańska, Pakistan, Indie, Birma, Korea Północna, Chiny, Sri Lanka i Filipiny. Zostałam zakupiona i sprzedana cztery razy. Bili nas i gwałcili – mówi chrześcijanka uprowadzona w Iraku przez islamistów z ISIS i zmuszona do niewolnictwa seksualnego. Wyszła z tego piekła dzięki Fundacji Shlama, której członkowie (udając dżihadystów) kupili ją na aukcji niewolników za 20 tys. dolarów. W Nigerii, członkowie organizacji islamskiej Boko Haram, przywiązali do drzewa mieszkańca wioski i przez trzy dni torturowali, próbując zmusić go do przejścia na islam. Ponieważ się nie zgodził – zabili go. Jezus dziś mówi: Kto straci swe życie z Mego powodu, znajdzie je. U podstaw represji wobec chrześcijan leży islamski ekstremizm, nacjonalizm, totalitarny reżim. Naszemu katolicyzmowi  w Polsce zagrażają dziś bojówkarze z tzw-go lgbt („tzw.”, bo 1o czy orientacja definiuje osobę – nie ma osób lgbt. Jest się kobietą albo mężczyzną, i 2o małe litery (lgbt), bo tu nie ma osób – to ideologia). I pytanie, czy my katolicy umiemy się tej ideologii przeciwstawić? Warto wiedzieć, że tu nie ma dialogu! Bo nie prowadzi się dialogu ze złem! Określenietęczowa flagateż jest niepoprawne. Bo tęcza ma swoją liczbę barw i ich stosowny układ. A słowo „flagaw pierwszym znaczeniu odnosi się do powagi państwa. I nie wolno nią bezcześcić świętych pomników i krzyży! We Francji młodzi bronią kościołów przed kolejnymi podpaleniami. Amen.