Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (23 VIII 2020 r.)

Niedziela, 23 Sierpień 2020 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (23 VIII 2020 r.)

1. Trwa epidemia i zachowujemy przepisy epidemiczne (w kościele należy mieć zakryte usta i nos – por. nowy Dziennik Ustaw RP z dnia 7 VIII br, par. 25 us. 8. My księża proboszczowie mamy też przypomnienie tego paragrafu przez naszego Biskupa). Ze względu na wzmożone zakażenia w woj. pomorskim (i w naszym dekanacie pelplińskim) wracamy do przyjmowania Komunii św. na rękę.

Ogłoszenia na  XXI Niedzielę Zwykłą (23 VIII 2020 r.)

1. Dziś po mszach zbiórka na poszkodowanych w Bejrucie (Liban).
  2. Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.45 (oprócz pon. jutro – 24 VIIIbędzie o 16.30).
  3. Biuro parafialne w sierpniu czynne rano o godz. 8.00 (w ten poniedziałek – też o 17.00).
  4. Dyżur sprzątania kościoła parafialnego na niedzielę 23 VIII mają Agnieszka i Krystian Górscy z Gręblina, a w Rudnie kościół sprzątają i dekorują ołtarz kwiatami Wiesława i Stanisław Winter z osiedla Pomorskiego (na bieżąco kosimy trawy).
  5. Poszukuję kościelnego dla kościoła w Wielkim Garcu i drugiego dla kościoła w Rudnie.
  6. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbędzie się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Księdza Proboszcza.
  7. Dożynki w pierwszą niedzielę września – na sumie (6 IX). Tegoroczny zebrany DAR OŁTARZA przeznaczymy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie. Wieniec dożynkowy przygotowuje Sołectwo Międzyłęż.
  8. Pielgrzym

INTENCJE (24-30 VIII):

Pon. (24 VIII) godz. 16.30Ks. Prob. – od róży M.B. Nieust. Pomocy z Gręblina + Jerzego Kołakowskiego.

Ks. Kan. Fr. Kamrowski: + Henryki i Bernarda Wanke.

Wt. (25 VIII) godz. 7.45 + Mariana Kroka – od wnuczki Agnieszki z rodziną.

Śr. (26 VIII) godz. 7.45 + Marty i Stanisława Kłopot i zm-ch z rodziny (REZ. - Alicja Rasmus, przesunięta ze śr. 2 IX).

Cz. (27 VIII) godz. 7.45 + Zygmunta Krygiela (REZ).

Pt. (28 VIII) godz. 7.45 + Marii, Olgi, Juliana oraz Wiesława i Małgorzaty (REZ> - Beata Manikowska).

Sobota (29 VIII) godz. 16.00 (RUDNO) – w 6. r. śm. + Edwarda Gerowskiego, Małgorzaty i Antoniego Gerowskich oraz Łucji i Zygmunta Wicenbach.

NIEDZIELA (30 VIII):

Godz. 7.45 + Piotra i Antoniny Cisowskich oraz zmarłe rodzeństwo (REZ).

Godz. 8.50 – w I. r. śm. + Febroni Chrzanowskiej.

Godz. 10.30 – w rocz. śm. + Heleny Kamrowskiej, Józefa, zmarłego wnuka i zięciów oraz zm-ch z rodziny.