Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (16 VIII 2020 r.)

Niedziela, 16 Sierpień 2020 r.

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (16 VIII 2020 r.)

1. Trwa epidemia i zachowujemy przepisy epidemiczne (w kościele należy mieć zakryte usta i nos).

Ogłoszenia na  XX Niedzielę Zwykłą (16 VIII 2020 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie.
  2. Wracają do odbytych kolonii parafialnych pragnę jeszcze bardzo serdecznie podziękować p. Górce za użyczenie busa oraz panu Burmistrzowi MiG Pelplin za opłatę przewozu dzieci na kolonie.
  3. Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.45.
  4. Biuro parafialne w sierpniu czynne rano o godz. 8.00.
  5. Dyżur sprzątania kościoła parafialnego na swój ślub w czwartek (20 VIII) mają  Wojciech Wolfahrt i Magdalena z Międzyłęża, a w Rudnie kościół sprzątają i dekorują ołtarz kwiatami Bożena i Zygmunt Borys z osiedla Pomorskiego (na bieżąco kosimy trawy). RUDNO: – dziękuję tej rodzinie z Rudna, która miała teraz dyżur za skoszenie (wreszcie) tej wysokiej trawy przy WC w Rudnie).
  6. Bardzo dziękuję jednej rodzinie (od I Komunii) za wymalowanie kostnicy w Rudnie.
  7. Poszukuję kościelnego dla kościoła w Wielkim Garcu i drugiego dla kościoła w Rudnie.
  8. W związku z sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbędzie się tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar Księdza Proboszcza.
  9. Dożynki w pierwszą niedzielę września, na sumie (6 IX). Tegoroczny zebrany DAR OŁTARZA przeznaczymy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie. Wieniec dożynkowy przygotowuje Sołectwo Międzyłęż (ostatnio Sołectwo to przewodniczyło w 2016 r.).
  10. Niektórzy rodzice zgłaszający dziecko do chrztu pytają się, czy może być jeden chrzestny? Ksiądz Biskup zdecydowanie sprzeciwia się temu. Musi być dwoje chrzestnych: matka chrzestna i ojciec chrzestny – oboje muszą być praktykującymi katolikami (samo bierzmowanie nie wystarczy!).
  11. Wobec tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia br w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. W związku z tym Biskup Ryszard Kasyna prosi o zorganizowanie zbiórki środków finansowych na rzecz poszkodowanych, która w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę (23 VIII) po mszach św.

INTENCJE (17-23 VIII):

Pon. (17 VIII) godz. 7.45 – w dniu ur. + Wiesława Tomaszewskiego (REZ).

Wt. (18 VIII) godz. 7.45 + Mariana Kroka – od córki Doroty z mężem.

Śr. (19 VIII) godz. 7.45 + Jerzego Kołakowskiego – od rodziny Załuskich z Tybory Zochy.

Cz. (20 VIII) godz. 16.00 – MSZA ŚW. ŚLUBNA

Pt. (21 VIII) godz. 7.45 + Jerzego Kołakowskiego – od rodziny Kołakowskich z Woli Zambrowskiej.

Sobota (22 VIII) godz. 16.00 (RUDNO) + męża Fryderyka, brata Bronisława i rodziców z obojga stron.

NIEDZIELA (23 VIII):

Godz. 7.45 – w 70.-te urodziny msza św. dziękczynno-błagalna (REZ).

Godz. 8.50 – w 35-lecie pożycia małż. (Kazimierz i Wiesława) oraz w 10.- rocz. ślubu (Mariusz i Małgorzata) w podzięce za odebrane łaski – z prośbą o dalsze.

Godz. 10.30 + Huberta Jabłonki, Stefana Sikory oraz Eugenii i Józefa Narloch.