Ogłoszenia na I Tydzień Wielkanocy (12 IV 2020 r.)

Niedziela, 12 Kwiecień 2020 r.

Ogłoszenia na I Tydzień Wielkanocy (12 IV 2020 r.)

Ogłoszenia na  I Tydzień Wielkanocy  (12-19 IV 2020 r.)

1. ŻYCZENIA: Zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem. Niech On umacnia nas i wspiera. Życzę niewzruszonej nadziei i wiary, które pomogą nam razem ze zwycięskim Chrystusem pokonywać codzienne zniechęcenie, przeciwności, lęk, grzech i śmierć. Błogosławionych i zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ks. Proboszcz.
  2. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce nadal obowiązuje zasada, że na msze św. może przyjść jedynie do 5-ciu osób, czyli ci, którzy mają zamówioną intencję mszy św.
  3. Ponieważ nie możemy uczestniczyć w mszach świętych, zachęcam do brania udziału przez media: telewizję bądź radio. Komunię św. też możemy przyjąć duchowo (przez pragnienie Jej przyjęcia).
  4. „Bóg zapłaćstrażakom za pełnioną wartę honorową przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym i tym, którzy przyszli na adorację. „Bóg zapłaćlektorce Edycie za pomoc w liturgii Triduum Paschalnego i prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Dziękuję za wszystkie życzenia (również te przez Radio Głos). „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich i zrobienie Grobu Pańskiego w Wielkim Garcu. „Bóg zapłaćniektórym Parafianom za przekaz pieniężny na konto parafii (jako darowiznę na cele kultu religijnegotzw. taca). Dziękuję za maseczki i inne środki ochronne.
  5. Dziś, czyli na drugie święto, dyżur sprzątania kościoła parafialnego w Wielkim Garcu mają Aleksandra i Dariusz Barwiak, a na niedzielę 19 IV – Anna i Zygmunt Loda z Wielkiego Garca. Natomiast w tym tygodniu kościół filialny sprząta i dekoruje kwiatami Przemysław Szczeblewski z ul. Ogrodowej.
  6. „Pielgrzyma” nie ma teraz w wersji papierowej, ale w formie pdf na www.pielgrzym.pelplin.pl

INTENCJE (13 IV-19 IV 2020 r.):

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (13 IV 2020 r.)

Godz. 7.45 – o oddalenie od nas koronawirusa.

Godz. 8.50 – w dniu fatimskim – od róży MB Różańcowej o opiekę Matki Bożej i bł. Boże dla papieża Franciszka i dla Ks. Proboszcza.

Godz. 10.30 + rodziców z obojga stron, siostry, brata, szwagrów i szwagierkę (zam. Kolasińska).

Wt. (14 IV) godz. 16.30 – o zdrowie (int. wł.- siostry od Lucyny).

Śr. (15 IV) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

Cz. (16 IV) godz. 16.30 + męża Stanisława Janaszka i zm-ch z rodziny (REZ).

Pt. (17 IV) godz. 16.30 – w 97. rocznicę urodzin o Boże bł. i dalsze łaski dla Apolonii (REZ).

Sobota (18 IV) godz. 16.00 (RUDNO) – w 20. r. śm. + Bronisława Łabudy, Zofii Dering i zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (19 IV 2020 r.)

Godz. 7.45 + rodziców Sarę i Ramzesa oraz babcię Annę.

Godz. 8.50  (RUDNO) – w 35. r. ślubu o bł. Boże i zdrowie dla Aurelii i Sławomira (Grabowskich) REZ.

Godz. 10.30 – od czcicieli MB Trzykroć Przedziwnej o miłosierdzie Boże dla wszystkich Parafian i Księdza Proboszcza (REZ).

- zmarł śp. Marian Krok z Wielkiego Garca, lat 80. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek (14-ty kwietnia) o godz. 10.00 na cmentarzu w Wielkim Garcu (pamiętajmy, że przy grobie nie może być więcej niż 5 osób).Wieczny odpoczynek..”

- TACA - Konto Parafii: Parafia Rzym.Kat. Niepokalanego Poczęcia NMP, 83-121 Rudno

04 8342 0009 2004 3694 2000 0001

(z dopiskiemJ) darowizna na cele kultu religijnego