Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (22 III 2020 r.)

Niedziela, 22 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (22 III 2020 r.)

1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce na nabożeństwach nie może być więcej niż 50. osób, a dzieci i najstarsze osoby nie powinny w ogóle przychodzić w tym czasie kwarantanny do kościoła. Pomimo pragnienia Eucharystii, te szczególne środki są wyrazem miłości bliźniego (żeby się nie zarazili). Powinni przeżywać w domu duchowo mszę św. transmitowaną przez telewizję czy radio. Komunię św. też należy przeżyć duchowo – jako pragnienie Jej przyjęcia. W tym celu Ksiądz Biskup Ryszarda Kasyna udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do dnia 29 marca br.
  2. W myśl Zarządzeni Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, nasz ksiądz biskup Ryszard Kasyna jeszcze raz przypomina wszystkim kapłanom z diecezji, aby Komunię św. podawali na rękę. Nadzwyczajni szafarze mogą odwiedzać chorych z Komunią św.
  3. Nie daj Boże, aby ktoś teraz umarł, gdyż pogrzeb mógłby się odbyć jedynie w gronie najbliższej rodziny (bez wstawiania trumny do kościoła).
  4. Proszę korzystać już teraz ze spowiedzi, bo nie planuję spowiedzi z udziałem księży z dekanatu. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszami.
  5. Msze święte w tygodniu o godz. 16.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  6. W piątek jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej – tylko w Wielkim Garcu o godz. 16.00. Liczba wiernych – do 50 osób.
  7. Przed niedzielnymi mszami śpiewamy poszczególne części Gorzkich Żali.
  8. W środę, w Zwiastowanie Pańskie, przypada 75. rocz. śm. bł. o. Hilarego, którego szczególnie prośmy o oddalenie od nas epidemii koronawirusa. Jest on patronem życia (macie jego obrazek w domu wraz z modlitwą).
  9. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła parafialnego mają Małgorzata i Janusz Loduchowscy  z Wielkiego Garca, a kościoła filialnego w Rudnie Danuta i Andrzej Rasmus z ul. Ogrodowej (nry-nieparzyste). Nadal obowiązuje zasada, że w Wielkim Poście nie ozdabia się ołtarzy kwiatami. W naszej parafii zamiast kwiatów te pieniądze przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie.
  10. Pielgrzym – Garcu odbieramy go teraz w kruchcie kościoła, a nie w zakrystii.
  11. Przyjmuję ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie Pani Kościelna Mariola.

INTENCJE (23-29 III 2020 r.):

Pon. (23 III) godz. 16.30 – w 13. r. śm. + Bogusława, Marcina, Jakuba, rodziców z obojga stron i zm-ch z rodziny.

Wt. (24 III) godz. 16.30 – w II r. śm. + Heleny  ośka, Zofii i Mieczysława Wierzbickich, Jana i Jadwigi Ośka oraz Aliny Syldatk (zam. Mieczysław Ośka).

Śr. (25 III) godz. 16.30 + Pawła oraz w rocz. śm. + Krzysztofa Gottschalka.

Cz. (26 III) godz. 16.30 + Gertrudy, Leona, Brunona i Mariusza (REZ-zam. Jabłońska Jadwiga).

Pt. (27 III) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Jana i Józefa Nykaza oraz Zofii, Marii i Weroniki (REZ).

Sobota (28 III) godz. 16.00 (RUDNO) – w 12. r. śm. + Franciszka Mechlińskiego, rodziców z obojga stron oraz Zenona, Jerzego, Eugeniusza, Ewy, Janiny, Jerzego i Leona (REZ).

NIEDZIELA (29 III 2020 r.)

Godz. 7.45 + Władysława Fasiczki, zm-ch z rodziny (zam. Świerczyński z Bremen).

Godz. 8.50  (RUDNO) + Józefa (on) Ruchały oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 – w 10. r. śm. + Jana Borysa i Jadwigi (REZ-zam. p. Jola).