Ogłoszenia na niedzielę 15 marca 2020 roku.

Niedziela, 15 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia na niedzielę 15 marca 2020 roku.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (15 III 2020 r.)

1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do 50-ciu liczbę uczestników zgromadzeń, nasz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna postanowił, aby w kościołach podczas mszy świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Pomimo pragnienia Eucharystii, te szczególne środki są wyrazem miłości bliźniego.
  2. Ponadto, Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do dnia 29 marca br.
  3. W myśl Zarządzeni Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, mając na uwadze zagrożenie zdrowia, kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii św. powinni dokładnie umyć ręce. Biskupi przypominają też, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii św. na rękę, do czego zachęcamy. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy; rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą. Informują, aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych parafian z Komunią św.
  4. Zawieszone zostają: rekolekcje, inne spotkania, pielgrzymki.
  5. Dziś (15 III), aby „rozładować” sumę, odprawię po niej jeszcze jedną mszę św. o godz. 11.30. Msze w niedzielę będą bez kazania, więc będą trwać po 20 minut.
  6. „Bóg zapłać” dyrekcji szkoły w Rudnie, katechetom, nauczycielom, pracownikom kuchni za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych.
  7. Msze święte w tygodniu o godz. 16.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: i w Rudnie, i w Wielkim Garcu o godz. 16.00. Liczba wiernych – do 50 osób.
  9. Przed niedzielnymi mszami śpiewamy poszczególne części Gorzkich Żali.
  10. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła parafialnego ma Stanisław Babicz z Wielkiego Garca, a kościoła filialnego w Rudnie Marlena Surma z ul. Ogrodowej (nry-nieparzyste). Nadal obowiązuje zasada, że w Wielkim Poście nie ozdabia się ołtarzy kwiatami. W naszej parafii zamiast kwiatów te pieniądze przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie.
  11. Przyjmuję ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie Pani Kościelna Mariola.
  12. W Internecie można odtworzyć program nagrywany w naszej parafii  o naszym błogosławionym – trzeba na linku napisać „DYCHT KOCIEWIE”.

INTENCJE (16-22 III 2020 r.):

Pon. (16 III) godz. 16.30 + Tersy Babicz od KGW z Wielkiego Garca.

Wt. (17 III) godz. 16.30 – w rocz. śm. i ur. za zm-ch rodziców Koseckich oraz w IV r. śm. + szwagra Zdzisława oraz zm-ch z rodziny Koseckich i Ośka.

Śr. (18 III) godz. 16.30 + Zygmunta Krygiela.

Cz. (19 III) godz. 16.30 + Walentego i Janiny Dyl, Bronisława, Marii, Kazimierza i Mieczysława.

Pt. (20 III) godz. 16.30 + rodziców Kazimierza i Jadwigi oraz Sylwestra Borowskich.

Sobota (21 III) godz. 16.00 (RUDNO) + Stefanii Giergińskiej i Zbigniewa Thrun (REZ).

NIEDZIELA (22 III 2020 r.)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Heleny Ździebłowskiej i Franciszka, Mateusza Borowskiego.

Godz. 8.50  (RUDNO) – w 30. rocz. śm. + Stefana Czapli oraz zm-ch z rodziny (REZ).

Godz. 10.301/. KS. PROB.: + ojca Władysława, ojca Leona, babcie i dziadków z obojga stron;

2/. KS. KAMROWSKI: - w rocz. śm. ur. + męża, ojca i dziadka Witolda.

- Powyższe ogłoszenia są podane na parafialnej stronie internetowej: www.wielkigarc.parafia.net.pl