Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (1 III 2020 r.)

Niedziela, 01 Marzec 2020 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (1 III 2020 r.)

1. „Bóg zapłać” za ofiary, które składacie na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie. Tak się składa, że odnowiliśmy ten kościół na 35-lecie jego pobudowania. I tu jeszcze raz trzeba wspomnieć budowniczych tego kościoła, którzy w trudnych czas komunizmu pobudowali ten kościół. Nie było łatwo, bo raz: kumuna, i dwa: nie było materiałów. Niech Dobry Bóg im to wynagrodzi, m.in. poświęcali swój czas i własne siły, a nawet zaniedbywali rodzinę (tak byli zaangażowani).
  2. Przy kościele w Wielkim Garcu uporaliśmy się z zabytkowym murem.
  3. Msze święte w tygodniu o godz. 16.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  4. W tym tygodniu I. śr., I. cz., I. pt. m. W śr. i czw. – różaniec o godz. 16.00, w pt.spowiedź i adoracja od godz. 15.00, o godz. 16.00 - Droga Krzyżowa, a po niej msza św. Ci kandydaci do bierzmowania, którzy nie byli ostatnio u spowiedzi pierwszopiątkowej mają w piątek ostatnią szansę, by zacząć się spowiadać. Inaczej skreślam was z listy przygotowujących się do bierzmowania i dopiero od września rozpoczniecie dwuletni czas przygotowania.
  5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: i w Rudnie, i w Wielkim Garcu o godz. 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
  6. Przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żali.
  7. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła parafialnego mają Jolanta i Kazimierz Bednarczyk z Wielkiego Garca, a kościoła filialnego w Rudnie Edmund Nowopolski z ul. Szkolnej. Nadal obowiązuje zasada, że w Wielkim Poście nie ozdabia się ołtarzy kwiatami. W naszej parafii zamiast kwiatów te pieniądze przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie.
  8. Dzieci, chcące jechać na tegoroczne letnie kolonie do Władysławowa, zapisują się u pani katechetki Jolanty i robią już pierwsze wpłaty. Cena w tym roku 650 zł.
  9. W przyszłą niedzielę po sumie poświęcenie książeczkę pt.: „Z Panem Bogiem” dzieciom do I Komunii św. Po sumie spotkanie z rodzicami do I Komunii.

INTENCJE (2-8 III 2020 r.):

Pon. (2 III) godz. 16.30 + Jadwigi, Edmunda, Ireny i Bronisława, rodziców chrzestnych z obojga stron.

Wt. (3 III) godz. 16.30 + Walerii i rodzeństwo.

Śr. (4 III) godz. 16.30 – w I. śr. m. do św. Józefa o świętość narzeczonych i małżeństw w parafii (REZ).

Cz. (5 III) godz. 16.30 – w I. czw. m. – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii (REZ).

Pt. (6 III) godz. 16.30 – w I pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusowemu z grzechy ludzkości  (REZ).

Sobota (7 III) godz. 16.00 (RUDNO) – w dniu imienin + Kazimierza Habasa i rodziców z obojga stron.

NIEDZIELA (8 III 2020 r.)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Heleny Bednarczyk.

Godz. 8.50  (RUDNO) + Stanisława Machlika i Heleny Machlik oraz brata Romana.

Godz. 10.30 + Heleny i Antoniego Cholewińskich, Julii, Jana i Grażyny Adamczyk oraz zm-ch z rodziny (REZ).

- Powyższe ogłoszenia są podane na parafialnej stronie internetowej: www.wielkigarc.parafia.net.pl