Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą (26 I 2020 r.)

Niedziela, 26 Styczeń 2020 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą (26 I 2020 r.)

Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą (26 I 2019 r.)

1. Bóg zapłać” Parafianom, którzy finansowo wspomagają inwestycję w Rudnie.
  2. W związku z generalnym remontem kościoła w Rudnie i naprawą organów w kościele w Rudnie wzrastają opłaty za ławki z 30 na 40 zł.
  3. Trwają prace remontowe kościoła w Rudnie. W związku z przedłużeniem się tych prac również w najbliższą sobotę (1 II) i niedzielę (2 II) msze św. będą miały miejsce jedynie w W. Garcu (chrzty też). Zmieniamy również wygląd kruchty kościoła w Rudnie i nie zakończyliśmy kładzenia tam posadzki. Została też do wykonania konserwacja ławek i schodów na chór. W piątek postawiliśmy nowy ołtarz i ambonę. Cena 9 tys., ale mój brat kamieniarz (który je wykonywał) okazał się częściowo sponsorem i wziął o 3 tysiące mniej – wziął jedynie za ten szlachetny materiał, czyli 6 tys. zł. Dokonałem też przedpłaty 1000 na nowe stacje drogi krzyżowej. Będą kosztowały 4000 zł.
  4. Bóg zapłać” panu Markowi Żółtkowi za to, że jego firma zniwelowała prywatny teren na parking przy przystanku w W. Garcu i panu Mariuszowi Brzozowskiemu za użyczenie tego terenu pod parking.
  5. Dyżur sprzątania kościoła parafialnego na niedzielę 2-gi lutego mają Maria i Stanisław Oborzyńscy z Wielkiego Garca, a sprzątania kościoła filialnego w Rudnie jeszcze nie będzie (dopiero w przyszłym tygodniu).
  6. Msze św. w tym tygodniu: w pon. (27 I) jedynie pogrzebowa o godz. 11.00 w Wielkim Garcu, we wt., śr. i cz. – nie będzie mszy w parafii, a w piątek o godz. 16.30. Msza św. w sobotę (1 II) w Wielkim Garcu o godz. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę Ofiarowanie Pańskie. Podczas wszystkich mszy św. poświęcenie świec – w tym dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Sześcioro rodziców nie dostarczyło mi jeszcze Świadectwa Chrztu z innej parafii.
  8. Pielgrzym.

INTENCJE (27 I – 2 II 2020 r.):

Pon. (27 I) godz. 11.00 – pogrzeb śp. Zygmunta Krygiela.

- od wtorku do czwartku (28-30 I)  – nie będzie mszy w parafii

Pt. (31 I)  + Iwony Burzyńskiej w 10. r. śm. i zm-ch z rodziny Seidowskich, Burzyńskich i Śledź (REZ).

Sobota (1 II) godz. 16.00 (WIELKI GARC) – w r. śm. + Anieli, Wincentego, Teresy i zm-ch z rodziny (REZ).

NIEDZIELA (2 II 2020 r.)

Godz. 7.45 – dziękczynno-błagalna w 20-lecie małżeństwa (Mariola i Rafał) oraz 40-lecie małżeństwa (Krystyna i Benedykt).

Godz. 8.50  (WIELKI GARC) + Jana i Anny Dzielskich oraz szwagra Kazimierza Habasa (REZ-Dzielska)

Godz. 10.30 – w 25 rocz. śm. + Józefa Myrdy i Marii oraz + Władysława i Danuty (REZ).

- w miniony czwartek zmarł śp. Zygmunt Krygiel z Wielkiego Garca, lat 88. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (27 I) o godz. 11.00 w Wielkim Garcu. Różaniec: dziś, w niedzielę (26 I) o godz. 17.00 w Garcu, w kaplicy przedpogrzebowej. „Wieczny odpoczynek..”

Poprzedniej niedzieli, 19 stycznia 2020 roku, pod przewodnictwem ks. proboszcza odbyło się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Na początku ks. proboszcz podziękował radnym za trud zbierania kolekt. Następnie podsumował wizytację kanoniczną ks. biskupa Ryszarda Kasyny oraz misje w parafii. W dalszej kolejności, szczegółowo zapoznał radnych z przychodami i wydatkami parafii za rok 2019. Poinformował, że do 24 kolekt i zbiórek celowych, które były przekazane do Kurii Diecezjalnej w ubiegłym roku, ksiądz biskup wyznaczył w tym roku dodatkowe dwie kolekty na remont seminarium duchownego. Ponadto, wszyscy radni byli zgodni, że 50 procent odprowadzanej do Kurii dzierżawy za ziemię parafialną to wygórowana stawka, i że większa część tych pieniędzy powinna być przeznaczona na realizację inicjatyw ekonomicznych w parafii. Radni zapoznali się też z imiennymi ofiarami parafian na remont kościoła w Rudnie. Ks. proboszcz i radni liczą na dalsze zrozumienie i wsparcie tej inicjatywy. Oprócz dokończenia remontu generalnego kościoła w Rudnie, sprawą naglącą jest zakup i zainstalowanie nowego silnika elektrycznego przy organach w kościele parafialnym, gdyż z obecnego może przedostać się jakaś zapalająca iskra. Należy także w organach naprawić jeden głos. W przyszłości trzeba będzie wznowić granice działki nr 135, na której stoi kościół, gdyż inne granice tej działki znajdują się w Ochronie Zabytków w Gdańsku, a inne w gminie. Przy okazji ks. proboszcz pokazał radnym mapki z zaprojektowanymi przy kościele parkingami, które nie zgadzają się z nowo zrobionymi brakuje sześć miejsc postojowych. Zostały też podsumowane wszystkie ważniejsze akcje, jakie miały miejsce w 2019 roku i przedstawione mające mieć miejsce w roku 2020. Między innymi: w lipcu siostra Aniela Żółtek będzie obchodzić 50-lecie ślubów zakonnych. Spotkanie trwało cztery i pół godziny. Dziękuję.