Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego (12 I 2020 r.)

Niedziela, 12 Styczeń 2020 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego (12 I 2020 r.)

Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego (12 I 2019 r.)

1. Bóg zapłać” Parafianom, którzy finansowo wspomagają inwestycję w Rudnie.
  2. Bóg zapłać” panu Markowi Żółtkowi za dostarczenie do kościoła w Rudnie posypki i płyt. (RUDNO: proszę pana Krzysztofa z ul. Tczewskiej, aby podstawił na poniedziałek przyczepę do zdejmowanej terakoty).
  3. W związku z robieniem nowej podłogi w kościele w Rudnie - w najbliższą sobotę (18 I) i przyszłą niedzielę (19 I) msze święte znowu będą przeniesione do kościoła parafialnego. W niedzielę będzie podstawiony autobus.
  4. Dyżur sprzątania na niedzielę 19 stycznia kościoła parafialnego ma pani Jadwiga Golińska z Wielkiego Garca, a sprzątania kościoła filialnego w  tym tygodniu nie będzie, gdyż w Rudnie będzie jeszcze wykładana płytkami podłoga. Mam też dodatkową prośbę, aby jeszcze dziś w kościele w Garcu odkurzyć, bo jutro (w poniedziałek ) będzie tu kolędował biskup Arkadiusz Okroj wraz z wszystkimi księżmi z dekanatu. Gdy nie stroimy kościoła kwiatami, to te pieniądze przeznaczamy na remont kościoła w Rudnie.
  5. Jutro ze względu na kolędę biskupa msza św. rano o godz. 7.45, a w pozostałe dni tygodnia już o godz. 16.30. W sobotę w Wielkim Garcu o godz. 16.00. Biuro parafialne czynne po mszach.
  6. Pielgrzym.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont kościoła w Rudnie.
  8. W przyszłą niedzielę (na 16.00) planuję spotkanie Rady Parafialnej.

INTENCJE (13-19 I 2020 r.):

Pon. (13 I) godz. 8.30int. fatimska (ale od jakiej róży – trzeba zamówić..)

Wt. (14 I) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Heleny Bednarczyk (zam. Maziarz).

Śr. (15 I) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Wandy Sak.

Cz. (16 I) godz. 16.30int. wolna …… - albo za Parafię..

Pt. (17 I) godz. 16.30int. wolna ……… - albo za Parafię..

Sobota (18 I) godz. 16.00 (WIELKI GARC) + męża i ojca Franciszka oraz rodziców z obojga stron (zam. Jabłonka Maria).

NIEDZIELA (19 I)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Haliny, Henryka, Ryszarda Wysockich oraz Jerzego Strambowskiego (REZ).

Godz. 8.50 (WIELKI GARC) + Agnieszki i Pawła Rogalewskich, zm-ch z rodziny Warmbier, Aleksandry, Franciszka, Łucji, Gertrudy i Leona.

Godz. 10.30 + rodziców Marii i Władysława Świtalskich oraz Bogumiły i Romualda Kusowskich.

- Zakończyliśmy kolędy: razem z ks. Kamrowskim odbyliśmy 474 wstępy. Zuważyłem, że parafianie ciężko pracują, niektórzy budują domy, dużo pracuje za granicą, inni studiują, młodzież uczy się (nasi na religię chodzą), dużo osób choruje i cieszę się, korzystają z transmisji mszy św. z Łagiewnik. Jednakże sporo parafian nie żyją sakramentalnie! Plagą w parafii są niesakramentalne związki (żyją na tzw. „kocią łapę”). Takich niesakramentalnych związków jest 100 osób!

- kandydatom do bierzmowania podobały się rekolekcje kerygmatyczne. Kandydaci niech zbierają 200 zł na dwudniowy wyjazd (w drugim tygodniu po Wielkanocy). Pojedziemy m.in. do Lublina. Pojedzie 35 osób (kto pierwszy ten lepszy).

- cieszę się, że parafianom spodobały się Misje, podobają moje kazania, i że korzystają z parafialnej strony internetowej. Parafianom teraz podoba się kościół w Rudnie (jeśli, ktoś chciałby, aby w oknach były witraże, to może taki witraż sam ufundować - od 10-ciu tysięcy wzwyż – może się nawet pod nim podpisać jako ofiarodawca).

- „Bóg zapłać- za życzliwe przyjęcie kolędy; - za przywożenie na daną kolędę, dalsze podwożenie i odwożenie; - za poczęstunki; - za ofiary – też za te dla ministrantów i pana radnego oraz te w kopertach (z przeznaczeniem na remont kościoła w Rudnie).

- szczególnie dziękuję ks. kanonikowi Franciszkowi Kamrowskiemu, że mimo podeszłego wieku pomógł mi w kolędowaniu oraz panu radnemu z Rudna Januszowi Ciarze, że poświęcił swój cenny czas i pomógł kolędować ks. Kamrowskiemu.

- niektórzy jednak nie mieli litości dla nas księży: znowu tak mocno napalili w piecach, że nie było czym oddychać!

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl