Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (5 I 2020 r.)

Niedziela, 05 Styczeń 2020 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (5 I 2020 r.)

Ogłoszenia na II Niedzielę po narodzeniu Pańskim (5 I 2019 r.)

1. Bóg zapłać” Parafianom, którzy finansowo wspomagają inwestycję w Rudnie.
  2. Dziś na sumie wystąpi zespół młodzieżowy.
  3. Jutro OBJAWIENIE PAŃSKIE (Trzech Króli). Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. Jutro przed sumą zostaną wystawione jasełka w wykonaniu dzieci z ZKiW w Rudnie.
  5. Dyżur sprzątania na niedzielę 12 stycznia kościoła parafialnego mają Państwo Celina i Piotr Zając z Wielkiego Garca, a kościół filialny sprzątają Państwo Katarzyna i Jan Zelka z ul. Ogrodowej. Mam dodatkową prośbę, aby w Garcu zaraz po sumie odkurzyć, bo w poniedziałek będzie tu biskup Arkadiusz Okroj kolędował i wszyscy księża z dekanatu. Gdy nie stroimy kościoła kwiatami, to te pieniądze przeznaczamy na remont kościoła w Rudnie.
  6. Z racji kolęd msze św. w tygodniu o godz. 8.30. W sobotę w Rudnie o godz. 16.00.

INTENCJE (6-12 I 2020 r.):

Pon. (6 I) TRZECH KRÓLI:

Godz. 7.45  - w 9. r. śm + Ryszarda, Barbary Śledź i Edwarda Cieszyńskiego.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w dniu ur. i 5. r. śm. + Jana Chrzanowskiego.

Godz. 10.30 – Msza św. dziękczynna (Cherjan).

Wt.-Pt. brak intencji……………………………………………………………………………………

Sobota (11 I) godz. 16.00 (RUDNO) – w rocz. śm. + Hanny Renka i zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (12 I):

Godz. 7.45 + Rafała Zielińskiego i męża Norberta.

Godz. 8.50 (RUDNO)  - od róży MB Różańcowej jako podziękowanie za rok 2019 z prośbą o bł. Boże w nowym oraz o zdrowie dla Ks. Proboszcza i członkiń róży.

Godz. 10.30 – z podz. Matce Bożej i Jezusowi Miłosiernemu za wszystkie łaski, z prośbą o opiekę nad całą rodziną (Jerzy Kołakowski).

- KOLĘDY:  6 stycznia w Trzech Króli, ks. kan. Fr. KAMROWSKI kolęduje w Gręblinie od Eugeniusza Kamrowskiego do SobuśFic – do Państwa Rzeszotek. Początek o godz. 13.00.

Wtorek, 7 stycznia, ks. KAMROWSKIRudno – tzw. „obrzeża”: od  domu po śp. Michale Kamrowskim na ul. Polnej, potem Izabela i Rafał Ochenkowscy, następnie domy w kierunku Rajków, ul. Kwiatowa, ul. Pelplińska, baza RSP i domy w kierunku Lignów na ul. Leśnej – z zak. u Państwa Starmach. Początek kolędy o godz. 13.00. Od Kwiatowej będzie woził Wojciech Majcherczyk, a na ul. Polnej? Rok temu woził Łukasz Jabłonka.

Środa, 8 stycznia, ks. KAMROWSKI – Rudno – ul. Kościelna, od Państwa Jabłońskich do – zak. u. Państwa Ciara. Początek kolędy o godz. 13.00. Po kolędujących przyjedzie radny Janusz Ciara. Państwo Jabłońskich i Krużyckich proszę o kolędę na dole. Ks. Proboszcz zkolęduje u pani Marii Patyk, p. Kamińskich i Ireny Radzikowskiej.

Czwartek, 9 stycznia, ks. KAMROWSKIRudno – ul. Ogrodowa – od Państwa Rasmus do – z zak. u Państwa Grala. Początek kolędy o godz.13.00.

- Ks. PROBOSZCZ: kolęduję od wtorku, 7 stycznia, Rudno, ale rozpocznę od ul. Tczewskiej –  od Pani Tomczyk do Państwa Krajnik (w tym część ul. Szkolnej) i ul. Pocztowa. Początek kolędy o godz. 13.00. Po kolędujących do plebanii przyjedzie pan Krajnik.

- Ks. PROBOSZCZ: środa, 8 stycznia, Rudnoul. Tczewska, od Państwa Ochenkowskich, jeszcze pani Gasyna, Domachowscy na pocz. ul. Polnej aż do Państwa Pieleckich, łącznie z panem sołtysem. Początek kolędy o godz. 13.00. Po kolędujących do plebanii przyjedzie p. Ochenkowski. Proszę, aby Państwo Pieleccy odwieźli ministrantów.

-

Ks. PROBOSZCZ: czwartek, 9 stycznia, Rudno – ul. Ogrodowa nr-y parzyste, do ul. Szkolnejzak. u Pani Nowopolskiej. Początek kolędy o godz. 13.00 - od pana Jakubowskiego (przyjedzie po księdza do plebanii) i kolęda wróci na początek ulicy pod nr 2.

- Ks. PROBOSZCZ: piątek, 10 stycznia, Rudno – os. Pomorskie. Rozpocznę o godz. 13.00 w DPS, potem od pań Wilk i ostatni blok rozpocznę od Państwa Konzorskich (przyjedzie pani z DPS).

- Proszę przyjechać po księży do plebanii 15 minut przed rozpoczęciem kolędy. Proszę też o podwożenie kolędników na trasie kolędowej (to nam ułatwi kolędowanie).

- Proszę nie przegrzewać mieszkania!

- Proszę (oprócz świeczek) zapalić światło.

- Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty do religii lub Indeksy.

- Podczas kolęd księża zbierają ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła w Rudnie oraz zostawiają na ten cel pustą szarą kopertę.