Kazanie na Niedzielę Świętej Rodziny (29 XII 2019 r.)

Niedziela, 29 Grudzień 2019 r.

Kazanie na Niedzielę Świętej Rodziny (29 XII 2019 r.)

Kazanie na Niedzielę Św. Rodziny (29 XII 2019 r.)

BRACIA i SIOSTRY!

Ostateczna bitwa między Bogiem a szatanem stoczona zostanie o małżeństwo i rodzinęnapisała siostra Łucja z objawień fatimskich do jednego z kardynałów w Watykanie. Pisała dalej: Nie będziesz cudzołożył. W naszych czasach, kiedy to społeczeństwo stara się uczynić z tego jakby nowe prawo, Pismo św. powtarza nam Boże przykazanie: Nie cudzołóż. Jest to słowo Boga, a słowo Boga się nie zmienia. Ci, którzy czują w sobie powołanie do małżeństwa, zobowiązani do nadejścia chwili zawarcia definitywnego związku, pobłogosławionego przez Boga w sakramencie małżeństwa, do zachowania czystości, patrząc nawzajem na siebie z szacunkiem, jak gdyby było to drzewo, którego owoc jest jeszcze zielony, a nie dojrzały. Trzeba poczekać, dojrzeje, aby można było go zerwać w swoim czasie. Dopiero, po przyjęciu sakramentu małżeństwa zjednoczenie dwojga jest definitywne i nierozerwalne, dopóki śmierć ich nie rozłączy. Nikt nie ma prawa zmieniać lub narzucać tego, co ustanowił sam Bóg. Jak czytamy w Księdze Rodzaju: na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem. I nie odczuwali wobec siebie wstydu, chociaż byli nadzy. Kiedy owoc dojrzeje, wówczas będzie on smaczny, dający życie i radość. Nowe kwiaty zakwitną na drzewie, nowe stworzenia wyjdą z ognisk domowych. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdzieladodaje Jezus. Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo. Możemy zaobserwować w mediach publicznych szereg demoralizujących treści, w których odbiorcy dostrzegają m.in. promocję homoseksualizmu, aborcji na życzenie do 12. tygodnia ciąży, eutanazji. W serialach i filmach serwowanych za publiczne pieniądze osoby homoseksualneprzedstawiane jak najbardziej pozytywnie. Jest to celowy zabieg mający zbudować stereotyp atrakcyjnego, inteligentnego, kulturalnego homoseksualisty. Odbiorca ma go polubić i dobrze kojarzyć. Do tej pory problem homoseksualizmu w przestrzeni publicznej praktycznie nie istniał. W Katechizmie Kościoła Katolickiego z 1992 roku czytamy, że pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się te osoby traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Dalej czytamy, że akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane. one sprzeczne z prawem naturalnym. Wykluczają z aktu płciowego dar życia. Tylko w stosunku małżeńskim współżycie płciowe może być moralnie dobre. Z tego powodu osoba, która zachowuje się w sposób homoseksualny, działa niemoralnie, ich czyny są moralnie złe. Dziś, organizacje światowe usiłują narzucić  nową etykę, wyrzucając naukę chrześcijańską. Legalizacja związków homoseksualnych zrównująca je w prawach i przywilejach z małżeństwami, eutanazja, aborcja na życzenie, promocja skrajnie niebezpiecznej ideologii gender (że można sobie samemu wybrać płeć), to przejaw dyskryminacji wiary chrześcijańskiej i niszczenie rodziny. Świat, który chce być antychrześcijański, to antyświat. Technika nie może wypierać kultury. Do wielkiej polskiej mistyczki z XIX wieku Sługi Bożej Wandy Malczewskiej Jezus powiedział: gdy młodzież się zepsuje – nastąpi zdziczenie społeczeństwa ludzkiego. Rewolucja seksualna zmieniła wiele w obyczajach, ale nie zmieniła Ewangelii. Jeden z proboszczów w Stanach Zjednoczonych odmówił udzielenia Komunii św. jednej ze swych parafianek, żyjącej w związku cywilnym z inną kobietą. Na kapłana spadła fala krytyki. A przecież ten ksiądz bronił Eucharystii. Żyjąc w stanie grzechu, jawnie łamie się przykazanie Boże. Amen.

Kazanie na Niedzielę Św. Rodziny (29 XII 2019 r.)

BRACIA i SIOSTRY!