Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu i Narodzenie Pańskie (22 XII 2019 r.)

Niedziela, 22 Grudzień 2019 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu i Narodzenie Pańskie (22 XII 2019 r.)

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (22 XII 2019 r.)

1. Po generalnym remoncie na nowo czynny jest kościół w Rudnie. Prace nie są jeszcze skończone. Do tej pory zapłaciliśmy za okna 20 tys. zł i za połowę prac na zewnątrz kościoła kolejne 20 tys. zł (razem 40 tys zł). Do zapłacenia mamy jeszcze 20 tys. za zewnętrzne ściany oraz za wszystkie prace, które zostały wykonane wewnątrz kościoła. Ile? Dowiem się po Trzech Królach. „Bóg zapłać” rodzinom, które sprzątały go po malowaniu. „Bóg zapłać” Parafianom, którzy finansowo wspomagają inwestycję w Rudnie.
  2. Kandydaci do bierzmowania podejdą do radnych parafialnych po podpis obecności w Indeksie.
  3. Dzieci przygotowujące się do I Komunii podejdą również przed ołtarz celem sprawdzenia obecności na mszy św. niedzielnej.
  4. Na święta dyżur sprzątania w Garcu mają Państwo Krystyna i Bronisław Kriegel, a na niedzielę 29 grudnia – Barbara i Wiesław Kaniewscy. Natomiast w Rudnie dyżur ten na ten cały tydzień mają Alicja i Dawid Thrun.
  5. Dziś (po mszy) w przedsionku kościoła można kupić opłatek za 10 zł (pieniądze zostaną przeznaczone na remont kościoła w Rudnie).
  6. W pon. (23 XII) msza św. roratnia w Garcu o godz. 7.45, a po niej czynne biuro parafialne.
  7. Spowiedź w katedrze w poniedziałek od godz. 16.00 (przez półtorej godziny).
  8. W Wigilię wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.
  9. Pierwsza Msza św. Bożonarodzeniowa w Rudnie we wtorek (24 XII) o godz. 22.00, a PASTERKA w Garcu o północy (24.00). Zapraszam.
  10. W I święto Narodzenia Pańskiego nie będzie mszy rano o godz. 7.45. Pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę.
  11. Msza w piątek (po świętach) rano, o godz. 8.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.

INTENCJE (23-29 XII):

Pon. (23 XII) godz. 7.45  RORATY w GARCU - o zdrowie dla taty Zygmunta

Wt. (24 XII) godz. 22.00 (RUDNO) – za zm-ch z rodziny Kwaterowskich i Gleizner.

PÓŁNOC (25 XII) PASTERKA + Anny Huzior i zm-ch z rodziny.

Śr. (25 XII) NARODZENIE PAŃSKIE I

Godz. 8.50 (RUDNO) – w III rocz. śm. + Gizeli Rogalewskiej (REZ).

Godz. 10.30 – dziękczynna za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę nad całą rodziną.

Cz. (26 XII) NARODZENIE PAŃSKIE II

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Franciszka Ździebłowskiego oraz Bogumiły, Henryka, Eugeniusza, Mateusza Borowskiego i Jadwigi.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w rocz. śm. + Teresy Cyganowskiej oraz ojca i brata (REZ).

Godz. 10.30 + Jarosława i Wiesława Płaska oraz Jerzego i Kazimierza Kamińskich.

Pt. (27 XII - po świętachgodz. 8.30      brak intencji………………………………………………………………………

Sobota (28 XII) godz. 16.00 (RUDNO) + brata Alfreda Gajkowskiego w I r. śm., brata Czesława, rodziców i męża Dominika Patyka.

NIEDZIELA (29 XII):

Godz. 7.45 – w rocz. śm. + Konrada Gradtke (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w I. r. śm. + Marcina Manikowskiego.

Godz. 10.30 + dziadków Rzeszotek, Pastwa, Wierzbickich i Wolfahrt.

- W miniony poniedziałek w wypadku samochodowym tragicznie zginął śp. Cetera Józef  z Pelplina (jego rodzina mieszkała kiedyś w Gręblinie). Pogrzeb odbył się w piątek (20 XII) w W. Garcu i został pochowany na cmentarzu parafialnym w grobie, gdzie spoczywają jego rodzice. „Wieczny odpoczynek..”

- KOLĘDY w Międzyłężu: ks. Fr. KAMROWSKI kolęduje zaraz po świętach (piątek, 27 XII) Międzyłężod Państwa Żółtek do Państwa Włoch oraz od wału Stary Międzyłęż, w  sobotę (28 XII) Międzyłęż – od Eweliny i Zbigniew Rzeszotek do szkoły, w pon. (30 XII) od Janiny i Józefa Rzeszotek i od Stencel do Obłódeckich (początek kolęd w Międzyłężu o godz. 12.00). KS. KAMROWSKI – Wielki Garc: 2 I 2020 r. od p. Czapla do p. Benyśkiewicz (początek kolędy w W. Garcu o godz. 13.00).

W W. Garcu: KS. PROBOSZCZ kolęduję zaraz po świętach (27 XII) od Państwa Krystyny i Bronisława Kriegiel, następnie (wyjątkowo w sobotę) 28 XII - od Państwa Arendt do Państwa Brandt i w pon. 30 XII - Gręblin od Państwa Bielickich do Państwa Dąbrowskich (początek tych trzech kolęd o godz. 12.00).