Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (15 XII 2019 r.)

Niedziela, 15 Grudzień 2019 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (15 XII 2019 r.)

1. W tym tygodniu kończymy generalny remont kościoła w Rudnie (najdłużej schodzi robienie łuków nad oknami, żeby ta świątynia ponownie wyglądała za kościołem). Prawdopodobnie już w czwartek po południu będzie można sprzątać. Uczynią to następujące rodziny z ul. Ogrodowej: Barbara i Piotr Grabowscy, Sylwia i Jarosław Skolimowscy, Żaneta i Jakub Jesiołowscy, Bożena i Zdzisław Grburek. Te rodziny ustawią też żłóbek i ustroją choinkę (wyciętą podczas robienia parkingu w W. Garcu) – chyba, że uczyni to jakaś rodzina, którą czeka dyżur i zgłosi się na ochotnika, kupi choinkę i ją przystroi (jak rok temu uczynili to Państwo Ciarowie).
  2. Bóg zapłać”  Parafianom, którzy finansowo wspomagają inwestycję w Rudnie. Dzisiejsza kolekta specjalna jest też przeznaczona na ten cel.
  3. W związku z remontem msza św. dla rencistów i emerytów zostanie odprawiona w pon. (16 XII) o godz. 15.15 w Świetlicy Wiejskiej w Rudnie. Sobotnia msza św. zostanie już odprawiona w kościele w Rudnie, ale o godz. 17.15 (bo spowiadam w katedrze), a niedzielna msza też już w Rudnie.
  4. Jutro i pojutrze msze św. roratnie w szkole o godz. 8.00, a RORATY w W. Garcu dopiero w środę i czw. rano o godz. 7.45. Także msza św. w piątek rano w Garcu o godz. 7.45, bo spowiadam w dekanacie (tak więc nie będzie więc mszy w pon. i wtorek w Garcu).
  5. Kandydaci do bierzmowania z klasy VI i VII SP podejdą do radnych parafialnych po podpis obecności w Indeksie.
  6. Dziś po mszy również dzieci przygotowujące się do I Komunii podejdą przed ołtarz, bo chcę sprawdzić ich obecność na mszy.
  7. W tym tygodniu w Garcu, dyżur sprzątania i dekorowania kościoła choinkami oraz ustawienie żłóbka mają Iwona Jabłońska, Sławomira i Tadeusz Warych oraz Barbara i Zbigniew Benyśkiewicz z Wielkiego Garca.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze  z „Bernardinumza 5i większe za 10 zł.
  9. Dziś (po mszy) w przedsionku kościoła można kupić opłatek za 10 zł (pieniądze zostaną przeznaczone na remont kościoła w Rudnie).
  10. W sobotę (21 XII) Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. udadzą się na godz. 10.00 do katedry na coroczny Dzień Skupienia.
  11. W sobotę ministranci przyjdą na godz. 10.00 do plebanii na połamanie się z Ks. Proboszczem opłatkiem.
  12. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w pon. i wt. po roratach w szkole, czyli o godz. 8.45, a w pozostałe dni o godz. 8.00).
  13. Spowiedź w katedrze w sobotę i przyszły pon. od godz. 15.30 (przez półtorej godziny).
  14. Pielgrzym.

INTENCJE (16-22 XII):

Pon. (9 XII) RORATY w szkole

Godz. 15.15Świetlica Wiejska w Rudnie – msza w int. emerytów i rencistów.

Wt. (10 XII) RORATY w szkole

Śr. (11 XII) godz. 7.45 – za zm-ch rodziców z obojga stron, powinowatych, księży, którzy pracowali w naszej parafii i dusze w czyśćcu.

Cz. (12 XII) godz. 7.45 + w czyśćcu oraz rodziców z obojga stron i powinowatych.

Pt. (13 XII) godz. 7.45 – w miesiąc od pogrzebu + Michała Kamrowskiego.

Sobota (14 XIIRUDNO  Godz. 17.15 + Pelagii i Jana Cieszyńskich w rocz. śm. (REZ-zam. Radzikowska).

NIEDZIELA (22 XII):

Godz. 7.45 + Marianny, Franciszka, Jana i Henryka Sak oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) + męża, syna, zm-ch z rodziny i dziadków Egler.

Godz. 10.30 + Edyty i Józefa Jon oraz brata Józefa i Janusza Kusowskiego (REZ).

- Poprzedniej niedzieli zmarła śp. Wanda Sak, lat 76 (mieszkała kiedyś w Międzyłężu- ostatnio u córki w Tczewie). Jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek w Wielkim Garcu i została pochowana na naszym cmentarzu parafialnym. „Wieczny odpoczynek..”

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl