Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (1 XII 2019 r.)

Niedziela, 01 Grudzień 2019 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (1 XII 2019 r.)

1. Trwa generalny remont kościoła w Rudnie. Wymieniliśmy okna, ocieplamy kościół zewnątrz i w środku zostanie kościół wymalowany. 303 m2 są do ocieplenia i otynkowania x 130 zł 1m2 = 40 tys. (nie licząc malowania wewnątrz kościoła). Za okna zapłaciliśmy 19 tys. i tyle dotąd zebraliśmy w niebieskich kopertach. Myślę, że trzeba też będzie kupić nowe stacje drogi krzyżowej (2-4 tys.). „Bóg zapłać”  Parafianom, którzy wspomagają inwestycję w Rudnie.
  2. W związku z remontem – msza św. sobotnia nie w Rudnie, ale w Wielkim Garcuo godz. 16.00, a niedzielna o 8.50 ponownie w Wielkim Garcu. Będzie ponownie podstawiony autobus p. Górki.
  3. Jutro i pojutrze msze św. roratnie w szkole o godz. 8.05, a o 16.30 w Wielkim Garcu. Inne msze św. w Garcu o godz. 16.30 (oprócz środy, bo odpust św. Barbary w Jabłowie – msza o godz. 7.45).
  4. W czwartek przypada 1-wszy czw. m. O godz. 16.00 - Różaniec o powołania za wstawiennictwem bł. o. Hilarego.
  5. W piątek przypada 1-wszy pt. m. Adoracja Najśw. Sakr. i spowiedź od godz. 15.45.
  6. Kandydaci do bierzmowania z klasy VI i VII SP po mszach podejdą do radnych parafialnych po podpis obecności w Indeksie. Proszę, aby młodzież miała wpisaną datę.
  7. W tym tygodniu dyżur sprzątania kościoła parafialnego mają Elżbieta i Zdzisław Wolf. Z racji odpustu Niep. Pocz. NMP na przyszłą niedzielę należy kościół ustroić kwiatami (jeszcze jedna rodzina z Garca zalega zamiast kwiatów, kiedy po bierzmowaniu ich nie kupowała). Nadal nie została posprzątana kaplica przedpogrzebowa po ostatnim pogrzebie i klucz od niej jest w rękach tej rodziny!
  8. W przyszłą niedzielę – na sumie – poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Z racji odpustu parafialnego (8 XII) na sumie wystąpi chór z Gniewa „Chorus Nepomucensis”.
  9. Pielgrzym.
  10. Świeczki wigilijne - po 10 zł.
  11. Kalendarze  z „Bernardinum” za 5 zł i większe za 10 zł.

INTENCJE (1-8 XII):

Pon. (2 XII) godz. 16.30 + Anieli Błachuta (ostatnia z pogrzebu)

Wt. (3 XII) godz. 16.30  - dziękczynna za powołanie do kapłaństwa i o łaskę wytrwania (REZ).

Śr. (4 XII) godz. 7.45 – w dniu imienin róży św. Barbary jako dziękczynno-błagalna.

Cz. (5 XII) godz. 16.30 – w 1-wszy czw. m. – o powołania kapłańskie i zakonne z parafii za wstawiennictwem bł. o. Hilarego (REZ).

Pt. (6 XII) godz. 16.30 – w 1-wszy pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca NSPJ za grzechy, które ranią Serce Pana (REZ).

Sobota (7 XIIWIELKI  GARC  Godz. 16.00 +  rodziców Pawła i Stefanii Ciara oraz zmarłe rodzeństwo.

NIEDZIELA (8 XII):

Godz. 7.45 – dziękczynna od róży Niep. Pocz. NMP.

Godz. 8.50 (WIELKI GARC) + rodziców Cyganowskich i w dniu ur. + brata Mariusza.

Godz. 10.30  ODPUST – w intencji za Parafii.

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl