Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykła (17 XI 2019 r.)

Niedziela, 17 Listopad 2019 r.

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykła (17 XI 2019 r.)

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą (17 XI 2019 r.)

1. Dziś kolekta specjalna: Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na rzecz parafii. Jutro zaczynamy prace na kościele filialnym w Rudnie. Do tej pory wróciła 1/3 niebieskich kopert rozdanych na kolędzie (z Rudna wróciło - 83 niebieskich kopert, nie wróciło - 157).
  2. Jutro msza św. rano o godz. 7.45. Natomiast w wt., śr., czw. - nie będzie mszy w parafii. Biuro parafialne będzie również nieczynne. W piątek msza św. o godz. 16.30, w sobotę msza św. przesunięta o godzinę, czyli o godz. 17.00 (bo mam w Pelplinie wykład z okazji jubileuszu 25-lecia Radia „Głos”) i zamiast w Rudnie - zostanie odprawiona o 17.00 w Wielkim Garcu.
  3. Od wczoraj (sobota, 17 XI) rozpoczęliśmy prace remontowe kościoła w Rudnie: wymiana okien, ocieplenie i otynkowanie ścian zewnętrznych kościoła oraz wymalowanie kościoła wewnątrz. W związku z remontem kościoła w RUDNIE - kościół będzie zamknięty do odwołania (około 3 tygodnie). Wierni, którzy uczęszczają do kościoła w Rudnie, przyjadą w najbliższą sobotę 23 XI (na 17.00) i w przyszłą niedzielę 24 XI (na 8.50) do Wielkiego Garc. W przyszłą niedzielę (24 XI) o godz. 8.30 przed ko.ścuiołem w Rudnie będzie podstawiony autobus p. Górki (trzeba będzie zapłacić p. Górce za przejazd).
  4. Kandydaci do bierzmowania z klasy VI i VII SP po mszach podejdą do radnych parafialnych po podpis obecności w Indeksie. To jest ich formacja wiary.
  5. W tym tygodniu dyżur sprzątania i dekorowania kościoła parafialnego kwiatami ma Tomasz Gil z Wielkiego Garca, a w Rudnie proszę czekać "na zawołanie" z ul. Ogrodowej, by posprzątać po remontach i malowaniu kościoła.
  6. Pielgrzym (w nim m.in. o wizytacji kanonicznej biskupa R. Kasyny w naszej parafii (jest zdjęcie biskupa z księżmi z dekanatu).
  7. Wracając do Misji: pragnę bardzo serdecznie podziękować za wykonanie i przykręcenie tabliczki o odbytych Misjach oraz jeszcze raz dziękuję za tak piękny udział w Misjach. "Bóg zapłać" za przystrojenie krzyży na Misje przy kościele w Rudnie.

INTENCJE (18 i 22-24 XI):

Pon. (18 XI) godz. 7.45 - za Parafian (zaległa suma).

Wt.- Cz. (19-21 XI)- nie będzie mszy w parafii

Pt. (22 XI) godz. 16.30 + Stanisława Bednarczyka, Heleny, Genowefy, Henryka, Adama i zm-ch z rodziny Bednarczyk.

Sobota (23 XI) WIELKI GARC  Godz. 17.00 + rodziców Cyganowskich i brata Mariusza (REZ).

NIEDZIELA (24 XI):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Heleny Ośka, teściów Zofię i Mieczysława Wierzbickich, Jana Ośkę i Jadwigę oraz Haliny Syldatk.

Godz. 8.50 (WIELKI GARC) – int. od dzieci: o zdrowie i bł. Boże dla rodziców Anny i Huberta.

Godz. 10.30 – w 8. r. śm. + Franciszka Rackiego oraz zm-ch z rodziny Rackich i Golan.

- w miniony czwartek (14.11.2019 r.) zmarła Agnieszka Kalenda z Międzyłęża, lat 93. Jej pogrzeb w Tczewie.

- w miniony piątek (15 XI) zmarł Michał Kamrowski z Rudna, lat 69. Pogrzeb w tygodniu w środę (20 XI) o godz. 10.00 w Wielkim Garc. Różaniec w wtorek (19 XI) o godz. 17.00 w kostnicy w Rudnie. "Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie".

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl