Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą (20 X 2019 r.)

Niedziela, 20 Październik 2019 r.

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą (20 X 2019 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary na cele parafialne.
  2. Dziś po sumie  (20 X) spotkanie kandydatów do bierzmowania.  Kandydaci wpłacają 70 zł. Msza św. z bierzmowaniem w środę 30 października o godz. 16.30. W przyszłą niedzielę (27 X br.) po sumie próba generalna razem ze świadkami do bierzmowania.
  3. Msze św. w tygodniu o godz. 16.30 (oprócz środy – 7.45, gdyż jestem na wizytacji pasterskiej Księdza Biskupa w  Rajkowach). W sobotę msza św. w Rudnie o godz. 16.00.
  4. Kolejni kandydaci do bierzmowania z klasy VI i VII SP kupują u mnie Indeks. Cena Indeksu 5 zł. Od 3 listopada uczniowie tych klas zaczną zbierać do Indeksu podpisy obecności.
  5. W miesiącu październiku spotykamy się na wspólnym odmawianiu Różańca św.: -  w Rudnie o godz. 16.00, - w Gręblinie o 17.00, - w Międzyłężu według własnych ustaleń, - w Garcu po mszy św. (w tym tygodniu oprócz środy).
  6. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła parafialnego kwiatami w tym tygodniu mają Elżbieta i Adam Gil z Wielkiego Garca, a w Rudnie Agata Renka z ul. Ogrodowej.
  7. Misje w naszej parafii odbędą się od niedzieli 3 listopada do niedzieli 10 listopada. Proszę już dziś zarezerwować ten termin i ofiarować różańce w intencji Misji. Na ołtarzu leżą już do odebrania programy. Proszę też zabrać dla sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła!
  8. Przymierzamy się do otynkowania i ocieplenia steropianem (10 cm) trzech ścian zewnętrznych kościoła w Rudnie. Ks. Biskup też wie o tym ocieplaniu i tynkowaniu, bo napisałem mu to w „Sprawozdaniu wizytacyjnym”!
  9. Pielgrzym.
  10. Można też już kupić kalendarze z Bernardinum. Duże po 10 zł, małe po 5 zł.
  11. Kto postawił nagrobek – uiszcza w biurze parafialnym 10 % wartości nagrobka. Proszę też pamiętać o przedłużeniu (po 20 latach) miejsca na cmentarzu.
  12. Przed wizytacją Biskupa (w miniony wtorek) gościłem trzech księży wizytatorów z Kurii. Jeden sprawdzał prowadzenie ksiąg parafialnych, drugi finanse, a trzeci sprawy duszpasterskie.
  13. (WIELKI GARC – prośba do matek MINISTRANTÓW, aby sprawdziły, czy czasami w waszym domu nie znajduje się więcej niż jedna komża …)

INTENCJE (21-27 X):

Pon. (21 X) godz. 16.30 – za zm-ch Walerię, Annę, Marię, Stanisława, Jana i Władysława.

Wt. (22 X) godz. 16.30 + Anny i Zbigniewa Barańskich oraz zm-ch z obojga stron.

Śr. (23 X) godz. 7.45 + Stefana Markowskiego.

Cz. (24 X) godz. 16.30 + Anieli Błachuta.

Pt. (25 X) godz. 16.30 – w miesiąc od śm. + Cecylii Kwaterowskiej.

Sobota (26 X) godz. 16.00 – o zdrowie i bł. B. dla Ks. Proboszcza oraz Członkinie róży MB Różańcowej.

NIEDZIELA (27 X):

Godz. 7.45 – dziękczynno-bł. (REZ-Manuszewska)

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 12. r. śm. + Brunona Bahr (REZ).

Godz. 10.30 – za zm-ch rodziców Koseckich, rodziców chrzestnych oraz zm-ch z rodziny Koseckich i Ośka.

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl