Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą (29 IX 2019 r.)

Niedziela, 29 Wrzesień 2019 r.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą (29 IX 2019 r.)

1. Dziś w Lesie Szpęgawskim obchody 80. rocz. zbrodni niemieckiej. Początek uroczystości o godz. 13.00 (w programie m.in. msza św. pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny). Dojazd na miejsce autobusami MZK z parkingu przy stadionie im. K. Deyny w Starogardzie Gd.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 16.30 (oprócz poniedziałku – rano o godz. 7.45 – bo wizytacja w Jabłowie).
  3. W czwartek – 1 cz. m. O 16.00 Różaniec o powołania.
  4. W piątek – 1 pt. m. Spowiedź i adoracja Najśw. Sakr. od godz. 15.30. Kandydaci do spowiedzi..
  5. W piątek po Mszy kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania – obecność obowiązkowa (kandydaci przynoszą Indeksy i książeczki „Z Panem Bogiem”- będzie pan organista). Kandydaci wpłacają 70 na przyjazd Biskupa oraz cele diecezjalne (to też nasz Kościół: po Białogórze Ks. Biskup buduje kolejny dom formacyjny w Bysławku, remontuje seminarium i in. – młodzież dokłada swoją cegiełkę). Msza św. z bierzmowaniem (30.10.br.) o godz. 16.30!
  6. W miesiącu październiku spotykamy się na wspólnym odmawianiu różańca św.: w Rudnie o godz. 16.00, w Gręblinie o 17.00, w Międzyłężu według własnych ustaleń, w Garcu po mszy św. (w tym tygodniu oprócz czw. i pt.)
  7. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła parafialnego kwiatami mają Żółtek Anna i Wojciech z Wielkiego Garca, a w Rudnie Helena i Jan Gajewscy z ul. Ogrodowej.
  8. W sobotę (5-ty października) o godz. 10.00 w katedrze pelplińskiej odbędzie się Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych. Proszę, aby członkowie róż pojechali w sobotę do południa do katedry!
  9. W przyszłą niedzielę (6 X) na sumie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I-ej Komunii św., a po sumie krótkie spotkanie z rodzicami.
  10. Misje w naszej parafii odbędą się od niedzieli 3 listopada do niedzieli 10 listopada. Proszę już dziś zarezerwować ten termin.
  11. Przymierzamy się do remontu kościoła filialnego w Rudnie. Będzie to ocieplenie steropianem (10 cm) i otynkowanie trzech ścian zewnętrznych oraz wymiana większości okien. W związku z tym chciałem prosić o te niebieskie koperty rozdane na kolędzie.
  12. Kto postawił nagrobek – uiszcza w biurze parafialnym 10 proc. wartości nagrobka. Za każdą zmianę tablicy – też się uiszcza. Proszę też pamiętać o przedłużeniu (po 20 latach) miejsca na cmentarzu.
  13. „Bóg zapłać panu za uszczelnienie szczotką drzwi w kruchcie kościoła w Wielkim Garcu.

INTENCJE (30 IX-6 X):

Pon. (30 IX) godz. 7.45 – o rychłą kanonizację bł. o. Hilarego.

Wt. (1 X) godz. 16.30 + Janiny Wolfahrt i Zygmunta.

Śr. (2 X) godz. 16.30 – w 19. r. śm. + Jana Bryi.

Cz. (3 X) godz. 16.30 – o powołania z parafii – od czcicieli bł. Hilarego (REZ).

Pt. (4 X) godz. 16.30 – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca  Sercu Jezusowemu za grzechy (REZ).

Sobota (5 X) godz. 16.00  (RUDNO) – z okazji ur. + Edwarda Gerowskiego.

NIEDZIELA (6 X):

Godz. 7.45 + Haliny, Henryka, Ryszarda Wysockich, Jerzego Strambowskiego oraz dziadków z obojga stron.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Jana i Eryki Kamińskich, Maksymiliana, Heleny, Krystyny Cichockich oraz chrześniaka Adama (REZ).

Godz. 10.30 – w dniu ur. + Henryka Nagiel oraz Stanisława i Mieczysława Nagiel (REZ).

- Zmarła śp. Cecylia Kwaterowska z Rudna, lat 87. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (30.09.) w Rudnie o godz. 10.00. Różaniec w niedzielę (29.09) w Rudnie o godz. 17.00. „Wieczny odpoczynek..”

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą (29 IX 2019 r.)

3. W czwartek – 1 cz. m. O 16.00 Różaniec o powołania.

INTENCJE (30 IX-6 X):

Pon. (30 IX) godz. 7.45 – o rychłą kanonizację bł. o. Hilarego.

Wt. (1 X) godz. 16.30 + Janiny Wolfahrt i Zygmunta.

Śr. (2 X) godz. 16.30 – w 19. r. śm. + Jana Bryi.

Sobota (5 X) godz. 16.00  (RUDNO) – z okazji ur. + Edwarda Gerowskiego.

NIEDZIELA (6 X):